Zamknij

Wystartowała w siedmioboju, chociaż jest w 18. tygodniu ciąży. Media zachwycone

29.06.2021 15:13
Lindsay Flach
fot. Cliff Hawkins/Getty AFP/East News

Lindsay Flach wystartowała w siedmioboju w próbie przedolimpijskiej, chociaż jest w 18. tygodniu ciąży. Zdjęcia sportsmenki z ciążowym brzuszkiem, biorącej udział w wyczerpujących zawodach, obiegły cały świat. Co ciekawe, media były zachwycone postawą lekkoatletki.

Lindsay Flach zdecydowała się ujawnić, że jest w ciąży, dzień przed próbą olimpijską, która była dla niej ostatnimi zawodami w karierze.

"Każda historia ma swój koniec, ale w życiu każdy koniec to nowy początek. Tajemnica już nie jest tajemnicą" - zdradziła na swoim koncie na Instagramie.

Lindsay Flach wystartowała w siedmioboju, chociaż jest w 18. tygodniu ciąży

Flach na próbie przedolimpijskiej wystartowała w siedmioboju. Zawody w Eugene trwały dwa dni i odbywały się w ekstremalnie upalnych warunkach. W niedzielę było tak gorąco, że wszystkie konkurencje US Olympic Track & Field Trials zostały przełożone na wieczór - temperatura sięgała wówczas około 38 stopni Celsjusza.

Ostatecznie 31-letnia Amerykanka zajęła dopiero 15. miejsce w zawodach, gdyż w biegu na 800 metrów celowo pokonała tylko 100 z nich, po czym zeszła z bieżni. Jak pisze na Twitterze profil "Fast Women", "najbardziej imponujące były jej skoki wzwyż".

Media zachwycone wyczynem Flach: "To prawdziwa inspiracja!"

Wyczyny lekkoatletki obiegły cały świat i - co może wydawać się zaskakujące, biorąc pod uwagę ryzyko, jakie ponosiła Flach, biegając i skacząc w ciąży w tak upalnych warunkach - spotkały się z ogromnym podziwem oraz poklaskiem wśród kibiców, fanów, ale i mediów.

"Inspirujące! Jedną z najlepszych historii na Track Field Trials 21 jest Lindsay Flach, która wzięła udział w siedmioboju, będąc w 18. tygodniu ciąży! Prawdziwa inspiracja!", "Wow!", "Oklaski", "To szalone" - pisały portale, dziennikarze, fani i inni sportowcy w swoich mediach społecznościowych.

RadioZET.pl/onet.pl