Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Kiedy walka o złote medale? [TRANSMISJA]

23.08.2019
Aktualizacja: 24.08.2019 15:42
Lekkoatletyczne MP 2019
fot. PAP/EPA

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski w tv i online. Po bardzo udanych dla biało-czerwonych Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy nasi lekkoatleci w Radomiu powalczą o prymat na krajowym podwórku. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w interencie obejrzeć lekkoatletyczne mistrzostwa Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii wygrała Drużynowe Mistrzostwa Europy, deklasując Niemcy, Francję i Włochy. Na 40 konkurencji aż 10 padło łupem naszych zawodników. Teraz przed lekkoatletami mistrzostwa Polski, ostatni poważny test przed wrześniowo-październikowymi mistrzostwami świata w Dausze.

Kilka konkurencji zapowiada się pasjonująco. O złoto w rzucie młotem powalczą Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki, którzy zdominowali tegoroczne tabele, odbierając sobie najlepsze wyniki. U kobiet, mimo nieobecności Anity Włodarczyk, też będzie ciekawie, gdzie mamy Joannę Fiodorow i Malwinę Kopron. Paweł Wojciechowski postara się zatrzymać rekordzistę Polski w skoku o tyczce Piotra Liska, a Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą Michała Haratyka, ale najciekawiej powinno być w biegu na 400 metrów kobiet, gdzie swoją formę indywidualnie sprawdzą "Aniołki Matusińskiego". Najszybsza wydaje się Justyna Święty-Ersetic, ale Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Anna Kiełbasińska, Patrycja Wyciszkiewicz i młodzieżowa mistrzyni Europy Natalia Kaczmarek będą chciały pokrzyżować plany swojej koleżance ze sztafety.

- Rywalizacja w biegu na 400 m podczas mistrzostw Polski będzie taka sama jak na mistrzostwach USA - zapowiada Święty-Ersetic.

Wielkimi faworytami w innych konkurencjach będą Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Maria Andrejczyk, Ewa Swoboda czy Sofia Ennaoui.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski - kiedy?

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce 2019 odbędą się w dniach 23-25 sierpnia w Radomiu. W piątek zmagania ruszą o godz. 15:15 od rzutu oszczepem pań, w sobotę zaplanowano dwie serie - poranną (godz. 9), m.in. z eliminacjami na 200 m, oraz popołudniową (13:10). W niedzielę zawody wystartują o 13:10.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski - transmisja tv i online

Transmisja TV z lekkoatletycznych mistrzostw Polski w TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl.

RadioZET.pl/KS