MŚ w Doha: Polki miały problem z dotarciem na trening. Organizacyjny chaos w Katarze

27.09.2019 10:41
Alicja Konieczek na MŚ w Doha
fot. Alicja Konieczek/Instagram

Lekkoatletyczne MŚ w Doha dla polskich lekkoatletów rozpoczęły się od... problemów. Ze względu na zablokowane ulice Anna Sabat i Alicja Konieczek miały trudności z dotarciem na stadion i przeprowadzeniem treningu. Druga z nich zrezygnowała z podróży i przeprowadziła zajęcia na siłowni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obie panie wystartują pierwszego dnia MŚ w lekkiej atletyce Doha 2019 - Sabat w eliminacjach na 800 m (godz. 16:10), a Konieczek, również w kwalifikacjach, na 3000 m z przeszkodami (godz. 18). Niestety ostatni dzień przed zawodami nie przebiegł w po ich myśli.

Mistrzyni Polski w biegu na 800 metrów z zaplanowanych 1,5-godzinnych zajęć na stadionie odbyła jedynie 25 minut. Wszystko przez problemy komunikacyjne.

- O 17:20 miał podjechać autobus na stadion treningowy. Okazało się, że organizatorzy są pod tym względem nieprzygotowani. Chętnych było zbyt wielu. Odsyłano nas co chwilę do kogoś innego. Powtarzano też, że za 5 minut podjedzie nowy transport tłumaczyła Sabat.

- Wielu osobom nie udało się przyjechać na zajęcia. Część przyszła pieszo, ale ja nie mogłam sobie na to pozwolić. Mam w piątek start, a kilkunastominutowy spacer w takiej temperaturze robi swoje. Szkoda, że tak się ułożyło, bo mam pewne obawy czy w dniu zawodów wszystko potoczy się jak należy - wyjaśniła.

Lekkoatletyczne MŚ w Doha: Sześcioro Polaków wystąpi w eliminacjach [ZAPOWIEDŹ 1. DNIA]

Kłopoty nie ominęły również Konieczek, która po godzinnym bezskutecznym oczekiwaniu na autobus postanowiła udać się do hotelowej siłowni i na mechanicznej bieżni przeprowadzić trening.

Alicja Konieczek
fot. Alicja Konieczek/Instagram

Lekkoatletyczne MŚ w Doha - warunki atmosferyczne i bytowe

Oprócz niedociągnięć organizacyjnych sportowcom doskwiera upał. - Siedzimy i płyniemy - opisywała Sabat. Hotel, środki komunikacji czy stadion są klimatyzowane, ale na dworze nie da się wytrzymać. Temperatury dochodzą do 45 stopni Celsjusza. - Można to porównać do otwierania piekarnika lub wejścia do sauny parowej - przyznała najlepsza polska zawodniczka na 800 m.

Lekkoatletyczne MŚ w Doha: Kiedy startują Polacy? Sprawdź PROGRAM zawodów

Warunki atmosferyczne dla wszystkich będą takie same. Trzeba jednak uważać, by przy wszechobecnej klimatyzacji się nie rozchorować.

Konieczek ponadto opublikował w sieci nagranie, na którym widać zacieki na ścianie. W sprawie "czystości" w hotelu najgłośniej protestowali Norwegowie, którzy ostatecznie postanowili zmienić miejsce zakwaterowania.

MŚ w Doha
fot. Alicja Konieczek/Instagram

1. dzień lekkoatletycznych MŚ w Doha na żywo od godz. 15:30 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport/KS