Lekkoatletyczne MŚ: Polskie sztafety 4x400 m pobiegną w finałach

Krzysztof Sobczak
12.08.2017 13:08
Żeńska sztafeta 4x400 m
fot. PAP

Zarówno żeńska, jak i męska sztafeta 4x400 m pobiegną w finałach lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Walka o medale w niedzielę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Więcej problemów miały panie, które przyjechały do Anglii z drugim tegorocznym rezultatem na świecie. Biało-czerwone pobiegły w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Iga Baumgart - zabrakło więc najlepszej z naszych reprezentantek, Justyny Święty, która nie zdołała powrócić do formy sprzed kontuzji kostki.

Zobacz także

Aby bezpośrednio awansować do finału, Polki musiały być w pierwszej trójce w swojej serii. Ta sztuka się nie powiodła, ale 4. miejsce i czas 3:26.47 dał naszym paniom upragnioną najlepszą ósemkę na świecie.

Półfinały z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie (3:21.66) wygrały Amerykanki. Szybsze od biało-czerwonych były też Jamajki, Brytyjki oraz Niemki.

Bardzo dobrze zaprezentowali się panowie w składzie Kajetan Duszyński, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny i Rafał Omelko. Polacy poprawili najlepszy tegoroczny rezultat o ponad 2 s i z 2. miejsca - za Hiszpanami, a przed Kubańczykami - awansowali do finału.

Finały obu sztafet odbędą się ostatniego dnia mistrzostw świata w Londynie, w niedzielę 13 sierpnia.

RadioZET.pl/KS