Lekkoatletyczne MŚ: Dwie sprinterki uzupełnią skład polskiej kadry

Krzysztof Sobczak
27.07.2017 17:05
Ewa Swoboda
fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta

Nie 49, a 51 sportowców będzie liczyć polska ekipa na lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Londynie (4-13 sierpnia). Skład uzupełnią dwie sprinterki, Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Obie zawodniczki nie wypełniły wymaganego minimum, ale były bardzo blisko osiągnięcia tego celu. IAAF przysłał więc zaproszenia, które PZLA zatwierdził.

Zobacz także

Ewa Swoboda otrzymała tym samym prezent na 20. urodziny, które obchodziła w środę 26 lipca. Sprinterka specjalizująca się w biegu na 100 m w tym sezonie sięgnęła już po brązowy medal halowych mistrzostw Europy, młodzieżowe mistrzostwo Europy oraz mistrzostwo Polski.

Anna Kiełbasińska zaprezentowała się fantastycznie podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lille. W biegu na 200 m Polka zajęła 2. miejsce bijąc przy okazji rekord życiowy.

Niestety, podczas gdy dwie zawodniczki się cieszą, jedna musi "obejść się smakiem" i poczekać na kolejną szansę. Zaproszenia nie otrzymała Emilia Ankiewicz, specjalistka od biegu na 400 m przez płotki. Federacja tłumaczy to "skompletowaniem planowanej wcześniej liczby uczestniczek".

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 4-13 sierpnia w Londynie. Murowanymi kandydatami do złota będą młociarze - Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Mocny punkt drużyny powinni stanowić także tyczkarze Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek, średniodystansowcy Adam Kszczot (800 m) i Marcin Lewandowski (1500 m), skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko oraz kolega "po fachu" Fajdka i mistrz Polski Wojciech Nowicki.

RadioZET.pl/PZLA/KS