Zamknij

Lekkoatletyczne MŚ 2019 w Doha: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać?

27.09.2019 08:01
Lekkoatletyczne MŚ 2019 w Doha
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

MŚ w lekkiej atletyce 2019 w Doha w tv i online. W najważniejszej lekkoatletycznej imprezie 2019 roku o medale będą walczyć m.in. Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Piotr Lisek i "Aniołki Matusińskiego". Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie oglądać lekkoatletyczne mistrzostwa świata 2019 w Doha.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mistrzostwa świata w lekkiej atletyce w Doha 2019 odbędą się w dniach 27 września - 6 października.

Zobacz także

Skład reprezentacji Polski liczy 44 osoby. Brakuje w nim kilku ważnych nazwisk - kontuzjowanych Anity Włodarczyk, niemal pewnej kandydatki do złota w rzucie młotem, Sofii Ennaoui oraz Angeliki Cichockiej, najlepszego 400-metrowca Karola Zalewskiego, Joanny Jóźwik, która nie wypełniła minimum czy Klaudii Siciarz, która poprosiła o zwolnienie ze startu.

Kto ma dać nam medale? Przede wszystkim młociarze, gdzie możemy spodziewać się dubletu Wojciecha Nowickiego i Pawła Fajdka. Drugim tegorocznym wynikiem wśród sztafet 4x400 m legitymują się "Aniołki Matusińskiego", które nie ukrywają, że do Kataru jadą po medal, być może nawet z najcenniejszego kruszcu. Aby tak się stało, trzeba będzie wyprzedzić Amerykanki, co na wielkich imprezach zdarza się niezwykle rzadko.

Wielkie aspiracje ma rekordzista Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek. Trzeba przyglądać się też poczynaniom Marcina Lewandowskiego na 1500 m, Adama Kszczota na 800 m, Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka w pchnięciu kulą czy Malwiny Kopron i Joanny Fiodorow w rzucie młotem.

"Czarnym koniem" mogą okazać się panie, Karolina Kołeczek na 100 metrów przez płotki czy Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem. Ta pierwsza prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze i choć może nie dać jej to medalu, to już udział w finale będzie sukcesem. Czwarta oszczepniczka olimpijskiego konkursu w Rio de Janeiro wraca do dobrej dyspozycji po kontuzji i nie do końca jeszcze wiadomo, na co ją w tym sezonie stać. Może "huknie" jak w Brazylii?

Lekkoatletyczne MŚ 2019 w Doha: Gdzie oglądać - transmisja TV i ONLINE

MŚ w lekkiej atletyce 2019 w Doha odbędą się w dniach 27 września (eliminacje) - 6 października. Transmisja TV w TVP Sport i Eurosport oraz online na stronach sport.tvp.pl i eurosportplayer.com. Zawody rozpoczynać się będą zwykle ok. godz. 15:30.

RadioZET.pl/KS