Zamknij

Lekkoatletyczne MP kolejny raz przełożone. Znamy nową datę

03.06.2020 15:21
Lekkoatletyczne MP kolejny raz przełożone
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/EastNews

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski odbędą się później niż planowano. Po odwołaniu z powodu pandemii koronawirusa czempionatu Europy, PZLA zdecydował, że impreza we Włocławku odbędzie się dwa tygodnie później, czyli w dniach 28-30 sierpnia.

Pierwotnie planowano rozegrać MP w czerwcu. Lekkoatleci mieli już zaprezentować wysoką formę przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Pandemia koronawirusa, która z dużą siłą zaatakowała cały świat, pokrzyżowała jednak plany sportowców.

Igrzyska zostały przełożone o rok, a kolejne mityngi odwoływano. PZLA postanowiło znaleźć "bezpieczną" datę i przeniosła MP na połowę sierpnia. Gdy się jednak okazało, że organizatorzy mistrzostw Europy postanowili zrezygnować z rozegrania tej imprezy, to i polska federacja zmieniła termin MP na koniec sierpnia.

Mityng w Chorzowie

Teraz wszystko powoli wraca do życia. Już w czerwcu odbywać się mają lokalne mityngi - w Polsce sezon ruszy 20 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a międzynarodowy sezon wystartuje w połowie sierpnia.

Według ostatnich danych, zarażonych jest już prawie 6,5 mln ludzi, a niemal 383 tys. zmarło. Najtrudniejsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Rosji.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP