Zamknij

Lekkoatletyczne MP: Iga Baumgart-Witan najlepszą z Aniołków. Kapitalny finał 400 m

24.08.2019 15:52
Iga Baumgart-Witan mistrzynią Polski
fot. PAP

Iga Baumgart-Witan z czasem 51:48 zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Polski w biegu na 400 m. Za jej plecami w Radomiu finiszowały koleżanki ze sztafety 4x400 m, zwanej "Aniołkami Matusińskiego", Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Już po biegach eliminacyjnych stało się jasne, że będzie to jeden z najciekawszych i najbardziej wyrównanych finałów mistrzostw Polski Radom 2019. W stawce pozostało osiem zawodniczek - siedem, które zdobywały już medale wielkich europejskich i światowych imprez oraz 23-letnia Diana Gajda, o której mówi się, że wkrótce może dołączyć do sztafety. Indywidualnie tylko Justyna Święty-Ersetic mogła poszczycić się sukcesami i to ona była faworytką tego biegu.

Radom 2019 - MP: Wyniki biegu na 400 m kobiet

Z tej roli jednak się nie wywiązała. Na ostatnią prostą niemal równo wyszły Baumgart-Witan, Święty-Ersetic, Kiełbasińska i broniąca tytułu Małgorzata Hołub-Kowalik. Najlepiej trudy tego biegu zniosła ta pierwsza, a Kiełbasińska zaprezentowała finał znany z występów... Justyny. Niewiele brakowało, aby to Ania sięgnęła po złoty medal.

Pozostałe zawodniczki straciły już blisko 2 s do najlepszej czwórki.

RadioZET.pl/KS