Zamknij

Organizatorzy ME przepraszają za skandaliczne wykonanie "Mazurka Dąbrowskiego"

Krzysztof Sobczak
09.08.2018 11:25
Michał Haratyk
fot. PAP/EPA

Organizatorzy lekkoatletycznych mistrzostw Europy przeprosili Polaków za dwukrotne skandaliczne wykonanie "Mazurka Dąbrowskiego" podczas dekoracji medalowej Wojciecha Nowickiego, Pawła Fajdka, Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jako pierwsi "dziwną" wersję hymnu usłyszeli młociarze. Niemcy zdecydowali się na wykonanie "Mazurka Dąbrowskiego" a capella, jednak śpiewająca go piosenkarka nie do końca znała melodię.

Organizatorzy chcieli naprawić swój błąd podczas ceremonii medalowej kulomiotów, ale wyszło jeszcze gorzej. Wokalistka śpiewała nieco szybciej, ale towarzyszący jej podkład muzyczny w niczym nie przypominał polskiej pieśni narodowej.

Lekkoatletyczne ME: Protesty ws. polskiego hymnu

W kwestii hymnu interweniował Polski Związek Lekkiej Atletyki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz TVP Sport jako oficjalny nadawca. Protesty przyniosły skutek - na razie w postaci przeprosin, a czy przeniesie się to na rzeczywistość dowiemy się podczas dekoracji Pauliny Guby.

"Chcieliśmy z całego serca przeprosić za wielką pomyłkę przy wykonaniu Polskiego Hymnu. Jesteśmy głęboko tym zaniepokojeni, to niepojęte. Od teraz będziemy odtwarzać tylko nagrany Hymn. Życzymy, by Polacy odnosili sukcesy w mistrzostwach, jak do tej pory. Proszę wybaczyć ten błąd, bardzo przepraszamy" - czytamy na oficjalnej stronie imprezy.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/TVP Sport/KS