Lekkoatletyczne ME: Niemcy profanują polski hymn? TVP i PZLA protestują [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
09.08.2018 09:00
Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki
fot. PAP/EPA

Telewizja Polska jako oficjalny nadawca lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie złożyła protest w sprawie odgrywanej wersji polskiego hymnu. "Mazurek Dąbrowskiego" wybrzmiał już dwukrotnie i dwukrotnie został - zdaniem kibiców i dziennikarzy - sprofanowany.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W środę w godzinach popołudniowych medale odebrali młociarze Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. W nagrodę usłyszeli "Mazurka Dąbrowskiego" a capella, jednak jego melodia znacznie odbiegała od pierwowzoru. Jeszcze gorzej było wieczorem...

Na najwyższym stopniu podium stanął kulomiot Michał Haratyk, a obok niego Konrad Bukowiecki. Obaj usłyszeli coś, co nijak nie przypominało polskiego hymnu. Słowa wprawdzie się zgadzały, jednak zaprezentowany podkład muzyczny w żadnym stopniu nie był "Mazurkiem Dąbrowskiego". To przelało czarę goryczy.

ME w lekkoatyletyce: TVP i PZLA protestują ws. hymnu

- Jako główny nadawca ME w lekkiej atletyce TVP Sport wystosował oficjalny protest w sprawie niefortunnych wersji Mazurka Dąbrowskiego podczas ceremonii medalowych w Berlinie. PZLA również działa swoimi dypl. kanałami! Oby Niemcy mieli jak najwięcej okazji do poprawy... - napisał dyrektor stacji Marek Szkolnikowski.

Miejmy nadzieję, że Paulina Guba, która w środę zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą, usłyszy już "normalny" hymn.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS