Lekkoatletyczne ME: Spanović nie obroni tytułu. Lekarze zabronili jej startu w finale

Krzysztof Sobczak
11.08.2018 18:53
Ivana Spanović nie obroni tytułu mistrzyni Europy
fot. PAP/EPA

Serbka Ivana Spanović nie obroni tytułu mistrzyni Europy w skoku w dal. Zawodniczka poinformował, że jej sztab medyczny zabronił jej występu w finale ze względu na uraz ścięgna Achillesa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Ze złamanym sercem muszę poinformować, że mój sztab medyczny zdecydował o wycofaniu mnie z dzisiejszego finału z powodu kontuzji ścięgna Achillesa, jakiej nabawiłam się podczas pierwszej eliminacyjnej próby. Próbowaliśmy wszystkiego do ostatniej chwili, ale niestety moja droga tutaj się kończy. Do następnego sezonu" - napisała Spanović na Instagramie.

Co ciekawe, Serbka - mimo kontuzji - dopiero w trzeciej próbie uzyskała minimum kwalifikacyjne. Z wynikiem 6,84 m wygrała te eliminacje i była główną kandydatką do złota.

Ivana Spanović - sukcesy

Ivana Spanović jest jedną z gwiazd skoku w dal. W swoim dorobku ma m.in. brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, dwa brązowe krążki mistrzostw świata (2013, 2015) oraz mistrzostwo Europy wywalczone przed dwoma laty w Amsterdamie. Jest też aktualną halową mistrzynią świata (2018) i Europy (2015, 2017).

Finał skoku w dal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie odbędzie się w sobotę o godz. 20:05. Polki w tej konkurencji nie startowały.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS