Zamknij

Lekkoatletyczne ME 2018: Absurdalny terminarz pokrzyżuje plany polskiej sztafety?

Krzysztof Sobczak
31.07.2018 12:48
Sztafeta 4x400 m
fot. PAP

W poniedziałek 6 sierpnia startują lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie. Biało-czerwoni będą bronić pierwszej lokaty w klasyfikacji medalowej, ale ich plany może pokrzyżować m.in. terminarz. Ten najbardziej doskwiera paniom biegającym na 400 m.

Zagłosuj

Czy Polki zostaną mistrzyniami Europy w sztafecie 4x400 m?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niespełna pół roku temu Polki w składzie Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz i Aleksandra Gaworska sięgnęły po halowe wicemistrzostwo świata i ustanowiły halowy rekord kraju. Teraz mają ochotę na poprawę rekordu Polski na otwartym stadionie, a pomóc ma im w tym m.in. powrót do kadry Igi Baumgart-Witan.

ME w lekkiej atletyce 2018: Trudny terminarz

Niestety organizatorzy ME 2018 w Berlinie nie stanęli na wysokości zadania i maksymalnie utrudnili dziewczynom zadanie. Najlepsze zawodniczki, a do takich należą biało-czerwone, będą musiały poradzić sobie z trudnym terminarzem. Finał 400 m oraz sztafety 4x400 m dzieli bowiem jedynie 1,5 godziny.

- Nic by się nie stało, gdyby finał sztafety był następnego dnia. Wtedy wynik byłby zdecydowanie lepszy. A o to nam wszystkim chodzi, bo chcemy pobić rekord Polski oraz budować swój ranking w świecie - mówi trener Aleksander Matusiński. - Nie wyobrażam sobie, że nasze najlepsze zawodniczki, które przecież mogą awansować do finału indywidualnie, nie pobiegną w walce o medale w sztafecie. One muszą wystartować, bo bez tego nie mamy po co wychodzić na bieżnię - dodał szkoleniowiec.

ME w lekkiej atletyce 2018: PEŁNY SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI

Jako przykład podał niedawny Puchar Świata w Londynie, gdzie Polki dość nieoczekiwanie zajęły 2. miejsce. - Było to widać w trakcie Pucharu Świata w Londynie, gdzie dziewczyny zrobiły super wynik, ale przegrały z Francją, co nie powinno się zdarzyć. Justyna dołożona do składu drużyny to wynik o około dwie sekundy lepszy - twierdzi trener.

Lekkoatletyczne ME 2018: Skład sztafety

W składzie reprezentacji Polski znalazły się Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Martyna Dąbrowska, Patrycja Wyciszkiewicz i Natalia Kaczmarek, a koleżanki w sztafecie 4x400 m może także wesprzeć specjalistka od 200 m Anna Kiełbasińska.

Biało-czerwone są aktualnymi brązowymi medalistkami mistrzostw świata, halowymi wicemistrzyniami świata i halowymi mistrzyniami Europy.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS