Zamknij

Kszczot nie pojedzie na HMŚ. Przykry koniec kariery

Maciej Walasek
10.03.2022 21:08
Adam Kszczot
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Adam Kszczot nie wystąpi w Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Trzykrotny mistrz Europy poinformował o tym w czwartek w mediach społecznościowych. Powodem rezygnacji jest gorsze samopoczucie po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

Adam Kszczot we wpisie na Instagramie przekazał kibicom przykrą wiadomość, że zabraknie go na HMŚ w Belgradzie.

"Z nieukrywaną przykrością ogłaszam, że nie wyjadę na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie 2022 i nie zakończę swojej kariery, tak jak chciałem, czyli na imprezie mistrzowskiej" – napisał.

Powodem rezygnacji jest gorsze samopoczucie lekkoatlety po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Jak tłumaczył lekkoatleta, od maja 2021 r. był zaszczepiony jedną dawką preparatu Johnson&Johnson przeciw COVID-19, a kolejną planował przyjąć po Belgradzie.

Adam Kszczot nie wystąpi w HMŚ w Belgradzie

"Jednakże dział szkolenia i PZLA nalegał na szczepienie przed HMŚ, sugerując w rozmowach, iż zawodnicy bez szczepień nie zostaną dopuszczeni do startu. Ze względów fizjologicznych i własnej historii związanej ze straconymi igrzyskami, starałem się temat zastąpić wykonaniem testu PCR bezpośrednio przed wylotem, o co od pewnego czasu zabiegałem. Dla jasności - od stycznia, na taką procedurę zezwala regulamin mistrzostw, niestety nie udało się" – wyjaśnił jeden z najbardziej utytułowanych polskich średniodystansowców.

Ze względu na ten fakt – jak dodał – przyjął drugą dawkę szczepionki, która ponownie wyłączyła go na kilka dni z treningów z powodu gorączki i ogólnego rozbicia.

"Każdy dzień bez treningu znacząco ogranicza szanse na dobre wyniki w tak krótkim sezonie halowym. W ostatnich dniach nie mogłem trenować, a start po takiej przerwie nie byłby dobrym rozwiązaniem" – zaznaczył Kszczot.

Kszczot w hali wywalczył złoty medal mistrzostw świata w 2018 r. oraz trzy tytuły mistrza Europy (w 2011, 2013 i 2017 r.).

HMŚ w Belgradzie odbędą się w dniach 18-20 marca.

RadioZET.pl/PAP/Bartłomiej Pawlak