Zamknij

Koronawirus w kadrze lekkoatletów. Zakażona jedna ze sprinterek

01.08.2020 16:19
Koronawirus w kadrze lekkoatletów
fot. Shutterstock

Jedna ze sprinterek przebywających na zgrupowaniu w Cetniewie uzyskała pozytywny wynik badań na koronawirusa - informuje "Przegląd Sportowy". To pierwszy przypadek zakażenia z kadrze lekkoatletów.

Na zgrupowaniu w Cetniewie przebywa obecnie ponad 50 lekkoatletów, w tym m.in. Maria Andrejczyk i "Aniołki Matusińskiego", a mistrzynią Europy Justyną Święty-Ersetic na czele. Wiadomo, że żadna z zawodniczek ze złotej sztafety nie jest zainfekowana wirusem SARS-CoV-2.

Nazwiska zakażonej osoby nie zdradzono, ale - jak nieoficjalnie donosi "Przegląd Sportowy" - chodzi o jedną ze sprinterek specjalizujących się w biegu na 100 m. "To zawodniczka z głównej grupy szkoleniowej. Jest dość rozpoznawalna, dlatego nie będziemy zdradzać jej nazwiska. Od czterech dni przebywa w swoim miejscu zamieszkania. Staramy się zachować procedury, czyli ograniczamy szkolenie zawodników, którzy mieli kontakt z zakażoną sprinterką. Mowa o dość licznej grupie. Zobaczymy, jakie wyniki dadzą ich testy przesiewowe – przyznał Jarosław Krzywański, doktor kadry narodowej.

Koronawirus w Cetniewie

"Prędzej czy później należało się tego spodziewać. Ryzyko było od samego początku, ale staramy się nie panikować. Szykowaliśmy się na taką ewentualność kilka tygodni, dlatego postępujemy zgodnie z tym, co wypracowaliśmy. Mamy nadzieję, że to zadziała. Takie są koleje losu. Musimy zachowywać uwagę i żyć dalej" - zapewnił szef szkolenia w Polskim Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Kęcki.

Zgrupowanie w Cetniewie kończy się z niedzielę. Po powrocie do domów wszyscy obecnie na nim zawodnicy przejdą badania przesiewowe na koronawirusa.

Ze względu na pandemię odwołano najważniejsze tegoroczne imprezy dla lekkoatletów - igrzyska olimpijskie w Tokio i mistrzostwa Europy w Paryżu. Dla naszych zawodników priorytetem będą zaplanowane na 28-30 sierpnia mistrzostwa Polski we Włocławku.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy