Zamknij

Kolejne przypadki koronawirusa wśród polskich lekkoatletów

03.08.2020 21:09
dwa kolejne przypadki koronawirusa u lekkoatletów
fot. PAP

Wśród lekkoatletów przebywających na zgrupowaniu we Władysławowie wykryto kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Informację podaną przez "Przegląd Sportowy" potwierdził w rozmowie z PAP, lekarz kadry Jarosław Krzywański. W sumie trójka zawodników jest już zarażona.

- Mamy trzy potwierdzone przypadki wśród zawodników, którzy byli na zgrupowaniu we Władysławowie. Cały czas realizujemy procedury związane z testowaniem zawodników, którzy mieli kontakt z osobami, u których potwierdzono zakażenie. Realizujemy to poprzez stacje sanitarno-epidemiologiczne, zgodnie z obowiązującymi teraz w kraju regulacjami - powiedział Krzywański.

O pierwszym przypadku wiadomo już od soboty, teraz doszły dwa kolejne. Krzywański dodał, że zawodnicy czują się dobrze. - W tej chwili nie ma żadnego zagrożenia zdrowia u tych osób - uspokajał.

Koronawirus w kadrze lekkoatletów

Koronawirus w kadrze lekkoatletów. Zakażona jedna ze sprinterek

We Władysławowie przebywa grupa ok. 50 lekkoatletów, w tym m.in. kadra biegaczek na 400 m z mistrzynią Europy Justyną Ersetic-Święty, oszczepniczka Maria Andrejczyk, sprinterki.

RadioZET.pl/PAP