Zamknij

Polscy lekkoatleci zmuszeni do przerwania zgrupowania w RPA: "Loty odwołane"

24.03.2020 11:12
Polscy lekkoatleci zmuszeni do przerwania zgrupowania w RPA
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Joanna Jóźwik, Joanna Linkiewicz i kilku innych polskich lekkoatletów zostało zmuszonych do przerwania zgrupowania w RPA i we wtorek wrócą do kraju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dziesięcioosobowa grupa sportowców, trenerów i fizjoterapeutów miała zakończyć zgrupowanie 30 marca. Niestety ich lot został odwołany z powodu szerzącej się na całym świecie pandemii koronawirusa, w związku z czym zostali zmuszeni do poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

- Jeszcze wczoraj myślałam, że uda nam się dokończyć zgrupowanie. Niestety w południe dowiedzieliśmy się, że nasz lot został odwołany i zostaliśmy zmuszeni, aby wracać w najbliższym możliwym terminie. Wracamy we wtorek wieczorem z Kapsztadu, gdzie musimy dotrzeć samochodem, to ok. 1400 km - powiedziała Joanna Jóźwik w rozmowie z "Polskim Radiem".

Oprócz niej w RPA przebywali płotkarka Joanna Linkiewicz oraz 400-metrowcy: Aleksandra Gaworska, Wiktor Suwara i Dariusz Kowaluk.

Justyna Święty-Ersetic: Każda decyzja ws. igrzysk będzie zła [WYWIAD]

Całą grupę po powrocie do kraju czeka dwutygodniowa obowiązkowa kwarantanna.

Igrzysk zostaną przełożone?

Według informacji płynących od członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, igrzyska w Tokio zostaną przełożone, najprawdopodobniej na 2021 rok. Właśnie do tej imprezy nasi sportowcy przygotowywali się w RPA, a teraz istnieje obawa, że nie tylko ona, ale także wszystkie zawody lekkoatletyczne w tym sezonie zostaną odwołane. Jóźwik ma jednak nadzieje, że uda się przeprowadzić kilka mityngów, na których będzie można walczyć o minima olimpijskie. Jej takowego jeszcze brakuje.

RadioZET.pl/polksieradio.pl