Zamknij

Konrad Bukowiecki złamał palec. Polak nie wystąpi w HME w Toruniu

03.03.2021 12:56

Konrad Bukowiecki złamał palec u stopy. Tym samym utytułowany polski kulomiot nie wystąpi w halowych mistrzostwach Europy 2021 w Toruniu. - Ciężko mi się z tym pogodzić, ale diagnoza jest jasna - złamanie z przemieszczeniem dużego palca w prawej stopie. Zamiast rywalizacji czeka mnie operacja, a później rehabilitacja - napisał na swoim koncie na Instagramie.

Konrad Bukowiecki
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
  • Konrad Bukowiecki kontuzjowany
  • Polski kulomiot złamał palec u stopy podczas treningu i z tego powodu nie wystąpi w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu
  • To kolejne osłabienie w polskiej reprezentacji. Nieco wcześniej dowiedzieliśmy się o zakażeniu koronawirusem Ewy Swobody

Konrad Bukowiecki złamał palec u stopy i nie wystąpi w halowych mistrzostwach Europy 2021 w Toruniu - poinformował Aleksander Dzięciołowski z TVP Sport.

Chwilę potem potwierdził to także sam kulomiot, opublikowawszy wpis na swoim koncie na Instagramie:

"Na ostatnim treningu doznałem kontuzji, która eliminuje mnie ze startu na Halowych Mistrzostwach Europy. Ciężko mi się z tym pogodzić, ale diagnoza jest jasna - złamanie z przemieszczeniem dużego palca w prawej stopie. Zamiast rywalizacji czeka mnie operacja, a później rehabilitacja" - napisał.

Konrad Bukowiecki złamał palec. Polak nie wystąpi w HME w Toruniu

Niestety, to nie jedyna kiepska informacja dla polskich kibiców przed rozpoczęciem HME Toruń 2021. Nieco wcześniej okazało się bowiem, że pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymała Ewa Swoboda. W jej przypadku brak udziału w imprezie nie jest jeszcze przesądzony, ale zadecyduje o nim wkrótce dodatkowy test.

Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu to z powodu pandemii koronawirusa dopiero pierwsza duża impreza lekkoatletyczna od mistrzostw świata w Dausze. Z tego też powodu organizatorzy nie chcą narażać bezpieczeństwa sportowców biorących udział w zawodach i postawili wymóg - każdy z zawodników musi przejść dwa testy na koronawirusa i uzyskać negatywne wyniki, aby zostać dopuszczonym do startu.

HME Toruń 2021 rozpoczną się w czwartek 4 marca i potrwają do niedzieli 7 marca. Śledź relację na żywo i wyniki live online z zawodów na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport