Zamknij

Konrad Bukowiecki zakażony koronawirusem

09.03.2021 15:57
Konrad Bukowiecki
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Konrad Bukowiecki został zakażony koronawirusem - informację potwierdził PAP jego ojciec i trener Ireneusz. Wicemistrz Europy w pchnięciu kulą chorobę przechodzi bezobjawowo.

Konrad Bukowiecki w związku z zarażeniem koronawirusem nie przejdzie operacji złamanego palca u nogi. Najprawdopodobniej do zakażenia doszło w czasie zgrupowania kadry w Spale, gdzie biało-czerwoni przygotowywali się do halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Wicemistrz Europy w pchnięciu kulą miał wziąć udział w imprezie, ale w czasie jednego z treningów doznał kontuzji.

- Test został wykonany właśnie przed zabiegiem, który miał się odbyć w poniedziałek. Byliśmy zaskoczeni wynikiem, ponieważ nic na to nie wskazywało. Konrad czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów związanych z chorobą - zapewnił PAP Ireneusz Bukowiecki.

- Będziemy test powtarzać za dwa, trzy dni. Bo każdy dzień przed igrzyskami jest na wagę złota. Chcemy jak najszybciej przeprowadzić zabieg, żeby rozpocząć też rehabilitację. Ma ona potrwać około sześciu tygodni - dodał szkoleniowiec.

Konrad Bukowiecki zakażony koronawirusem

Tuż przed HME z reprezentacji została też wycofana jedna z faworytek rywalizacji na 60 m Ewa Swoboda. Polska sprinterka zaraziła się w trakcie zgrupowania w Spale. Podobnie jak trzech czterystumetrowców. W konsekwencji w zawodach nie wystartowała sztafeta 4x400 m.

- Mamy pandemię i takie sytuacje będą się zdarzać. Prawda jednak jest taka, że jeśli ktoś przestrzega regulaminu i protokołu medycznego przygotowanego przez zespół lekarzy, wówczas ryzyko zachorowania jest znacznie zmniejszone. Na każdym kroku zalecamy noszenie maseczek, dezynfekcję i maksymalne ograniczanie kontaktów. Nie jesteśmy jednak w stanie każdego kontrolować przez 24 godziny na dobę. Sportowcy sami muszą być odpowiedzialni - podkreślił w rozmowie z PAP dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

RadioZET.pl/PAP