Zamknij

Na odległość i na podwórkach. Nietypowy konkurs skoku o tyczce [WIDEO]

03.05.2020 20:34
Renaud Lavillenie
fot. Renaud Lavillenie/Instagram

Armand Duplantis oraz Renaud Lavillenie pokonali wysokość 5 metrów po 36 razy w ciągu pół godziny w nietypowych zawodach tyczkarzy. Szwed, Francuz oraz Amerykanin Sam Kendricks, któremu ta sztuka udała się 26-krotnie, rywalizowali na swoich podwórkach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Duplantis, obecny rekordzista świata, startował w Lafayette w stanie Luizjana, poprzedni rekordzista Lavillenie - w swoim domu w Perignat-les-Sarlieve pod Clermont-Ferrand, natomiast dwukrotny mistrz świata Kendricks - w Oxford (st. Mississipi).

"Podwórkowy" konkurs skoku o tyczce

Zawody transmitowane były na żywo w internecie, a śledziły je tysiące kibiców. Po krótkiej dyskusji "Mondo" Duplantis oraz Lavillenie postanowili, że nie będą wyłaniać zwycięzcy i godzą się na remis.

- Mam dość, nie będę podejmował ryzyka, podzielę się złotym medalem. Ja jestem pierwszym zwycięzcą, a "Mondo" jest drugim zwycięzcą - powiedział z uśmiechem Francuz.

Lavillenie przez sześć lat był absolutnym rekordzistą świata, legitymując się wynikiem 6,16 m. 8 lutego w Toruniu poprawił ten rezultat Duplantis, osiągając 6,17, a tydzień później w Glasgow skoczył 6,18 m.

RadioZET.pl/PAP