Zamknij

Kolejne dwa mityngi Diamentowej Ligi odwołane. Zawody w Oslo w innej formule

23.04.2020 15:48
Piotr Lisek
fot. Shutterstock

Kolejne dwa mityngi Diamentowej Ligi zostały odwołane - poinformowały władze rozgrywek. Zawody miały odbyć się 7 czerwca w Eugene oraz 13 czerwca w Paryżu. Podano również, że mityng w Oslo 11 czerwca odbędzie się, ale w zupełnie innej formule.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dwa kolejne mityngi Diamentowej Ligi zostały odwołane z powodu szerzącego się koronawirusa. Lekkoatleci nie wystąpią 7 czerwca w Eugene i 13 czerwca w Paryżu. Z kolei zawody w Oslo - 11 czerwca - odbędą się w innej formule.

Kolejne mityngi Diamentowej Ligi odwołane. Zawody w Oslo w innej formule

Wcześniej odwołano mityngi w Dausze, dwa w Chinach, Sztokholmie, Neapolu (przeniesiono z Rzymu) i Rabacie.

Na oficjalnej stronie najbardziej prestiżowego cyklu mityngów poinformowano, że decyzja została podjęta po konsultacji ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Powodem jest szczerzący się na całym świecie koronawirus, który powoduje także znaczne utrudnienia w poruszaniu się po świecie.

Poinformowano jednocześnie, że organizatorzy mityngu w Oslo chcą go zorganizować, ale w całkowicie innej formule. Takiej, na jaką pozwoli norweski rząd. Na razie jednak nie wiadomo, czy zostaną zaproszeni zawodnicy z innych krajów i w jak ograniczonym schemacie będzie możliwa rywalizacja.

Władze cyklu Diamentowej Ligi zapewniają, że pracują intensywnie nad stworzenie alternatywnego kalendarza i szukają odpowiednich rozwiązań, by mityngi mogły się odbywać.

"Intensywnie pracujemy z lekkoatletami, menedżerami, mediami, sponsorami, federacjami i lokalnymi organizatorami, żeby stworzyć nowe możliwości dla Diamentowej Ligi" - napisano w wydanym komunikacie.

Pierwotnie cykl miał się składać z 15 mityngów i zacząć 17 kwietnia w Dausze. Kolejne - nieodwołane - mityngi zaplanowane są na 4 lipca w Londynie i sześć dni później w Monako.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że sezon lekkoatletyczny wisi na włosku. Docelową imprezą są w tym roku - po przełożeniu igrzysk w Tokio - sierpniowe mistrzostwa Europy w Paryżu. W maju ma zapaść decyzja, czy Francuzi zdołają zorganizować czempionat.

Obecnie na świecie jest zarażonych koronawirusem ok. 2,6 mln osób, a zmarło ponad 185 tys.

RadioZET.pl/PAP