Zamknij

Kinga Mierzwa nie żyje. 16-letnia lekkoatletka zatruła się czadem

01.03.2021 13:10
Kinga Mierzwa nie żyje
fot. KKS Victoria Stalowa Wola/Facebook

Kinga Mierzwa nie żyje. 16-letnia zawodniczka zmarła najprawdopodobniej wskutek zatrucia tlenkiem węgla. O śmierci nastolatki poinformował jej klub Victoria Stalowa Wola.

Kinga Mierzwa trenowała rzut młotem w Katolickim Klubie Sportowym Victoria Stalowa Wola. W poprzednim sezonie wynikiem 38,05 m zajęła 11. miejsce podczas mistrzostw Polski do lat 16. Rok wcześniej była 17., a zatem progres był zauważalny. Niestety jej dobrze zapowiadająca się kariera zakończyła się tragicznie w ostatnich dniach lutego.

Jak wynika z ustaleń, w czwartek 25 lutego najbliżsi znaleźli 16-latkę nieprzytomną w łazience swojego domu. Straży poinformowali, że prawdopodobną przyczyną zgonu było zatrucie czadem. Wskazywać na to miały pomiary.

Kinga Mierzwa nie żyje. Komunikat klubu

O tragicznym zdarzeniu i śmierci swojej podopiecznej w komunikacie poinformował klub Victoria Stalowa Wola.

"Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej młodej 16-letniej zawodniczki Kingi Mierzwy trenującej u trenera Jacka Łypa. Tragedia rozegrała się w Dąbrówce koło Niska w czwartek w godzinach nocnych. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. W tych ciężkich chwilach w imieniu Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA składamy całej rodzinie najszczersze kondolencje" - napisano.

RadioZET.pl/domtel-sport.pl/Facebook