Zamknij

Ze złamaniem po medal. Polska bohaterka MŚ i ME poinformowała o problemach

26.08.2022 09:28

Katarzyna Zdziebło, dwukrotna wicemistrzyni świata i srebrna medalistka mistrzostw Europy w chodzie sportowym, przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że czeka ją dłuższa przerwa. To efekt złamania żebra, z którym Polka zmagała się już podczas zawodów w Monachium.

Katarzyna Zdziebło ma złamane żebro
fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

- Bałam się, czy stanę na starcie i ukończę ten wyścig - mówiła Katarzyna Zdziebło po wywalczeniu srebrnego medalu ME w lekkoatletyce 2022 w Monachium. - Stwierdziłam, że zrobię to, mimo że musiałam walczyć z techniką. Od początku szło mi się niekomfortowo. Próbowałam zmieniać pochylenie ciała. Chciałam wyjść luźno tułowiem i barkami, ale niestety przy każdym luźnym ułożeniu ręki ból był bardzo duży. Gdy zaczęłam iść pochylona, to udało mi się dojść w dobrym tempie. Było to dla mnie bardzo trudne - dodała.

Na mecie chodu na 20 km mielczanka była bardzo zmęczona. Sam dystans i wysoka temperatura nie stanowiły dla niej takiego wyzwania jak problemy zdrowotne. Trudno jej było złapać oddech, powiedzieć kilka słów i dopiero po odpoczynku była w stanie zabrać głos. Na podium wchodziła z wyraźnym grymasem bólu, przy pomocy złotej medalistki Greczynki Antigoni Drisbioti. W czwartek okazało się, że kłopoty wcale nie były małe i nie każdy byłby w stanie sobie z nimi poradzić.

Katarzyna Zdziebło złamała żebro

Okazuje się, że 25-latka szła po wicemistrzostwo Europy ze złamanym żebrem! "Tak coś czułam, że nie będzie lekko. Czas na przymusową przerwę" - napisała na InstaStory. Na dowód pokazała zdjęcie wyników konsultacji medycznych.

Katarzyna Zdziebło była jedną z największych bohaterek w polskim zespole podczas mistrzostw świata w Eugene oraz mistrzostw Europy w Monachium. Ze Stanów Zjednoczonych wróciła ze srebrnym dubletem za 2. miejsca w chodzie na 35 i 20 km. W Niemczech startowała tylko na krótszym z dystansów i ponownie sięgnęła po srebrny krążek.

RadioZET.pl/PAP