Karol Hoffmann skomentował swoją kontuzję. Podziękował też rywalom [FOTO]

Krzysztof Sobczak
10.08.2018 16:45
Karol Hoffmann doznał kontuzji ścięgna Achillesa
fot. PAP/EPA

- Ten sezon kończę w najgorszy z możliwych sposobów - napisał na Instagramie Karol Hoffmann, który przed swoją pierwszą próbą w eliminacjach skoku w dal podczas mistrzostw Europy w Berlinie doznał kontuzji ścięgna Achillesa. 29-latek bronił w tej imprezie srebra sprzed dwóch lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lekarz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jarosław Krzywański poinformował, że będzie potrzebny zabieg. W poniedziałek sportowiec przejdzie szczegółowe badania.

Hoffmann w trakcie rozbiegu nagle upadł, złapał się za ścięgno Achillesa i kilka minut nie podnosił się z bieżni. Jak przyznał, na początku myślał, że coś strzeliło w... piaskownicy.

- Usłyszałem taki trzask, jakby złamała się deska. Było to słychać wyraźnie. Początkowo myślałem, że nie wytrzymała taka zaślepka od piaskownicy, a moja mnoga po prostu uciekła na niej. Za moment dotarło do mnie, co się stało, bo pojawił się też silny ból w okolicach ścięgna Achillesa - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Karol Hoffmann już wcześniej miał problemy z tą nogą. Przez uraz stracił m.in. mistrzostwa Polski.

Kontuzja Hoffmanna - ładne zachowanie rywali

Karol Hoffmann bardzo długo czekał na pomoc medyczną. Pierwsza podbiegła do niego jedna z sędzi, a następnie rywale - Jean-Marc Pontvianne i Nelson Evora, którzy rozgrzewali się przed swoimi skokami. Polak za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował im za wsparcie.

- Wszyscy zachowali się fantastycznie. I bardzo im za to dziękuję. Podszedł do mnie Francuz Jean-Marc Pontvianne, a także Portugalczyk Nelson Evora. Najpierw mnie pocieszali, a potem przybili piątkę - przyznał na łamach "PS", zapewniając jednocześnie, że nie ma pretensji do służ medycznych o zwłokę: - To nie miało znaczenia. Noga i tak by bolała.

Zdjęcie reprezentanta Polski z usztywnionym stawem skokowym opublikowała Anna Jagaciak-Michalska. Karolowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Karol Hoffmann
fot. InstaStory/Anna Jagaciak

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS