Kapitalny występ Polki. Skończyła bieg z drugim wynikiem w historii

31.05.2022 21:29

Natalia Kaczmarek wygrała bieg na 400 m podczas mityngu w Ostrawie. Polka osiągnęła czas 50,16, co jest najlepszym w tym roku wynikiem w Europie i drugim w historii polskiej lekkiej atletyki.

Kapitalny występ Polki na 400 metrów. Najlepszy czas od 46 lat [WIDEO]

Czas Natalii Kaczmarek – 50,16 - jest słabszy tylko od wyniku, który osiągnęła w 1976 roku legendarna Irena Szewińska – 49,28. Swój rekord — wówczas świata — uzyskała w finale biegu na 400 m igrzysk olimpijskich w Montrealu.

W Ostrawie świetnie zaprezentowali się też inni polscy lekkoatleci - Anna Kiełbasińska, która na dystansie 400 metrów osiągnęła drugi tegoroczny wynikiem w Europie - 50,38. Zarówno Kiełbasińska, jak i Kaczmarek ustanowiła w Ostrawie rekord życiowy.

Bardzo dobry czas uzyskała także piąta we wtorek Justyna Święty-Ersetic (51,09), Pia Skrzyszowska, która była druga w biegu na 100 m przez płotki (czas 12,65), a także specjalistka w biegach na 1500 metrów Sofia Ennaoui. W Ostrawie Polka zajęła ósme miejsce czasem 4.03,93 i wypełniła minima na mistrzostwa świata w Eugene i mistrzostwa Europy w Monachium.

Pchnięcie kulą: Polacy tuż za podium

Czwarte miejsce w konkursie pchnięcia kulą zajął Michał Haratyk. W najlepszej próbie uzyskał 20,81. Tuż za nim konkurs ukończył Konrad Bukowiecki - 20,53. Zwyciężył Amerykanin Joe Kovacs - 22,25.

Formy z 2021 roku nie może odzyskać medalista olimpijski Patryk Dobek. Polak odpuścił nieco końcówkę biegu na 800 m, ale zajął odległe 13. miejsce w stawce ze słabym czasem 1.47,61.