Zamknij

Kapitalny rzut Anity Włodarczyk. Trzeci w tym roku wynik na świecie

30.06.2021 20:46
Anita Włodarczyk
fot. PAP/EPA

Anita Włodarczyk zwyciężyła w konkursie rzutu młotem podczas 3. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Wynik 77,93 jest jej najlepszym w sezonie i trzecim w tym roku na świecie.

- W Tokio rzut na 77 metrów powinien dać brązowy medal - oceniła Anita Włodarczyk.

Zawodniczka AZS AWF Katowice po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją wróciła w tym sezonie do startów. Początki były trudne, ale zarówno w Chorzowie, jak i podczas mistrzostw Polski w Poznaniu dwukrotna mistrzyni olimpijska powtarzała, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Ostatecznie utwierdziła w tym kibiców i uspokoiła znawców lekkiej atletyki w Bydgoszczy. W środę miała świetną serię. Poza 77,93 w drugiej kolejce jeszcze pięć razy przekraczała granicę 75 metrów.

3. Memoriał Ireny Szewińskiej - rzut Anity Włodarczyk - WIDEO

- Spokojnie. Ostudźmy emocje. W Poznaniu już mówiłam, że jestem gotowa na 77-78 metrów. Długo nie musiałam czekać. Cieszę się, że zrobiłam to w Bydgoszczy, bo mam bardzo miłe wspomnienia z tego stadionu. Przede wszystkim cieszę się, że w godny sposób uczciłam pamięć pani Ireny Szewińskiej - wskazała multimedalistka wszystkich światowych imprez.

6 czerwca 2010 roku Włodarczyk uzyskała w Bydgoszczy podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego 78,30 i poprawiła własny rekord świata.

Od tego czasu wyśrubowała go do granicy 82,98 (2016), zdobyła dwa tytuły mistrzyni olimpijskiej i wygrała w zasadzie wszystko, co było do wygrania. Problemy ze zdrowiem zabrały jej jednak dwa sezony i teraz goni stracony czas, aby w Tokio nawiązać walkę o swój trzeci medal olimpijski.

RadioZET.pl/PAP/AN