Zamknij

Polska mistrzyni kończy karierę lekkoatletki. "Psychicznie jestem na dnie..."

24.08.2021 09:40
Kamila Przybyła
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Kamila Przybyła, brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów oraz dwukrotna mistrzyni Polski w hali w skoku o tyczce, ogłosiła zakończenie sportowej kariery. "Psychicznie jestem na dnie… Nie mam siły już dalej walczyć" - napisała zaledwie 25-letnia polska lekkoatletka.

Chociaż Kamila Przybyła ma dopiero 25 lat i jeszcze przez kilka kolejnych mogłaby z pewnością z powodzeniem rywalizować o medale na krajowym, a być może także i międzynarodowym poziomie, w poniedziałek rano zdecydowała się ogłosić zakończenie sportowej kariery.

Tyczkarka opublikowała w mediach społecznościowych mocny i szczery wpis, w którym tłumaczy powody swojej decyzji. Jako główny podaje problemy zdrowotne. Od początku roku zmagała się z poważnymi urazami, musiała poddać się operacji Achillesa, a następnie mięśnia czworogłowego. Choć zacisnęła zęby i postawiła sobie za cel kwalifikację olimpijską, kontuzje uniemożliwiły jej spełnienie tych marzeń.

Kamila Przybyła kończy karierę lekkoatletki. "Psychicznie jestem na dnie"

"Przed każdym treningiem i zawodami brałam po kilka tabletek przeciwbólowych. Na mistrzostwach Polski niestety ból był już tak silny, ze żadne tabletki nie pomagały. Bałam się odbić, bo z tyłu głowy wiedziałam, że mogę doznać jeszcze większej kontuzji. Przez te wszystkie lata walczyłam ze zdrowiem, bo przecież jestem fighterką. Za każdym razem gdy upadałam, zaciskałam zęby i się podnosiłam" - napisała na Instagramie.

"Teraz psychicznie jestem na dnie… Nie mam siły już dalej walczyć, dlatego podjęłam decyzję o zakończeniu swojej kariery sportowej. Wiem, że nie zrobiłam w sporcie wszystkiego, na co mnie stać, ale zdrowie po prostu mi na to nie pozwala" - dodała.

Kamila Przybyła: Sukcesy polskiej tyczkarki

Kamila Przybyła to brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów z 2015 roku. Do jej pozostałych największych sukcesów należą wicemistrzostwa Polski w skoku o tyczce w latach 2016 i 2017 oraz mistrzostwa kraju w hali w 2017 i 2018 r.

RadioZET.pl