Zamknij

Justyna Święty-Ersetic rzuciła wyzwanie Andrzejowi Dudzie. Prezydent je przyjmie?

Krzysztof Sobczak
16.08.2018 20:04
Justyna Święty-Ersetic rzuciła wyzwanie Andrzejowi Dudzie
fot. PAP

W czwartek prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z polskimi lekkoatletami, medalistami mistrzostw Europy w Berlinie. Przy okazji przemawiająca w imieniu sportowców Justyna Święty-Ersetic rzuciła wyzwanie głowie państwa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wiemy, że pan prezydent gra w tenisa, świetnie jeździ na nartach. Mamy więc nadzieję, że nie sprawi panu problemu trening 400-metrowca. My z koleżankami chętnie zamienimy się w trenerów - powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy w biegu na 400 m i w sztafecie 4x400 m. Oba medale 25-latka zdobyła w odstępie zaledwie dwóch godzin.

Prezydent obrócił wszystko w żart. - Bardzo chętnie, o ile na przebiegnięcie tych 400 m dostanę dwie godziny - stwierdził.

Nie wiadomo zatem, czy Justyna Święty-Ersetic wraz z koleżankami ze złotej sztafety: Małgorzatą Hołub-Kowalik, Patrycją Wiciszkiewicz, Igą Baumgart-Wita, Natalią Kaczmarek i Martyną Dąbrowską będą miały okazje sprawdzić sprinterskie możliwości Andrzeja Dudy.

Lekkoatletyczne ME: Święty-Ersetic dwukrotną mistrzynią

Justyna Święty-Ersetic jest jedną z największych wygranych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Tego samego dnia Polka zdobyła dwa złote medale - najpierw indywidualnie, bijąc rekord życiowy o 0.64 s, a dwie godziny później w sztafecie. To ona kończyła "drużynówkę".

- Jestem ogromnie poruszona rolą, która mi przypadła. W takich sytuacjach moje tętno jest wyższe niż podczas biegu. To zaproszenie jest dla nas zaszczytem, ale również zobowiązaniem. Po takim wyróżnieniu nie możemy obniżyć poziomu przy okazji kolejnych mistrzów. Medale w Berlinie zdobyliśmy przede wszystkim dla Polski, bo to ona nas wychowała i ukształtowała jako sportowców - mówiła podczas spotkania.

Lekkoatletyczne ME: Polska druga w klasyfikacji medalowej

Przed dwoma laty w Amsterdamie reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową. Teraz było bardzo blisko, bo jeszcze przed ostatnią konkurencją biało-czerwoni zajmowali fotel lidera. O wszystkim zdecydowała męska sztafeta 4x100 m, w której górą byli Brytyjczycy i to oni triumfowali w "generalce. Polacy zajęli 2. pozycję, a 3. gospodarze Niemcy.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS