Kolejny medal w kolekcji Justyny Święty-Ersetic. Polka trzecia w Wuhan

22.10.2019 17:19
Justyna Święrt-Ersetic brązową medalistką igrzysk wojskowych

Justyna Święty-Ersetic zdobyła brązowy medal w biegu na 400 metrów podczas 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan. Tuż za podium uplasowała się Małgorzata Hołub-Kowalik.

Święty-Ersetic, która w tym sezonie wraz z koleżankami ze sztafety 4x400 m triumfowała w halowych mistrzostwach Europy i sięgnęła po srebrny medal mistrzostw świata w Doha, w finale bijąc rekord Polski, uzyskała czas 52,19. Hołub-Kowalik przegrała z nią o 0.23 s.

Znakomitą formę z Kataru utrzymała złota medalistka wojskowych igrzysk, reprezentantka Bahrajnu Salwa Eid Naser (50.15). Drugą lokatę zajęła Rosjanka Polina Miller (51.49).