Zamknij

Joanna Jóźwik zapowiada ostatni rok startów. Wiele zależy od trenera

27.01.2022 18:41

Joanna Jóźwik, piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 800 m, zapowiedziała zakończenie sportowej kariery po sezonie 2022. To oznacza, że nie zobaczymy jej na kolejnej najważniejszej imprezie czterolecia w Paryżu w 2024 roku. Możliwa jest jednak zmiana tej decyzji.

Joanna Jóźwik zapowiada ostatni rok startów
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Joanna Jóźwik po piątym miejscu w biegu na 800 m podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 roku bardzo długo walczyła o powrót do sportowej rywalizacji. Zawodniczka zmagała się z przewlekłą kontuzją biodra, która nie pozwalała jej normalnie trenować, nie mówiąc już o powrocie na poziom zaprezentowany w Ameryce Południowej.

Wreszcie pokonała problemy zdrowotne i w 2021 zdobyła srebrny medal halowych mistrzostwo Europy w Toruniu. Na igrzyska w Tokio jechała z dużymi nadziejami, ale też ze świadomością, że trudno będzie o powtórzenie wyniku z Brazylii. Skończyło się na półfinale, co i tak było najlepszym rezultatem polskiej zawodniczki w tej konkurencji. W eliminacjach odpadły Andżelika Sarna i Anna Wielgosz. Wszystko wskazuje na to, że w trakcie obecnej olimpiady 30-latka zakończy karierę i nie wystartuje na imprezie w Paryżu w 2024 roku.

Joanna Jóźwik zakończy karierę w 2022 roku

"Oficjalnie mogę powiedzieć, że to mój ostatni rok zawodowej kariery" - napisała Jóźwik na Instagramie. Przyznała jednak, że możliwa jest jeszcze zmiana tej decyzji. "Chyba że trener Jakub Ogonowski wygra zakład, to startuję dalej" - dodała. Nie zdradziła, o jaki zakład chodzi.

Przy okazji biegaczka wyznała, że w tym roku nie będzie startować w halowych zawodach. Wszystkie siły rzuci na mistrzostwa świata w lekkiej atletyce w Eugene, które odbędą się w dniach 15-24 lipca.

loader

RadioZET.pl