Joanna Jóźwik wraca do wielkiej formy. Świetny czas na zawodach

05.07.2020 18:36
Joanna Jóźwik wraca do wielkiej formy

Joanna Jóźwik, piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 800 m, wraca do wielkiej formy. Podczas zawodów w Warszawie Polka pokonała ten dystans w czasie 2:01.20 - to piąty w tym sezonie najlepszy rezultat na świecie.

Joanna Jóźwik szerokiej publiczności zaprezentowała się w 2014 roku, kiedy sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy w Zurychu. Rok później powtórzyła ten sukces w halowym czempionacie Starego Kontynentu w Pradze. Sezon olimpijski 2018 był jej jak do tej pory najlepszym w karierze - w igrzyskach w Rio de Janeiro zajęła 5. miejsce, ustępując jedynie biegaczkom z Afryki z podwyższonym poziomem testosteronu i Kanadyjce Melissie Bishop. Polka pobiła wówczas rekord życiowy - 1:57.37.

Niestety później jej karierę zastopowały urazy. Szczególnie uciążliwa okazała się kontuzja biodra, która na blisko dwa lata wykluczyła ją z rywalizacji. Wraca powoli i ostrożnie - w ubiegłym sezonie zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski, przegrywając tylko z Anną Sabat.

Joanna Jóźwik wraca do formy

Wygląda na to, że Jóźwik najgorsze ma już za sobą, a przełożenie igrzysk w Tokio, na które nie miała kwalifikacji, tylko jej pomogło. W niedzielę 29-latka pochwaliła się świetnym rezultatem osiągniętym podczas zawodów w Warszawie.

"Ciepło, wiatr i 2:01,20" - napisała w mediach społecznościowych. "Jaki z tego morał? Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj!" - dodała.

Jóźwik biegła w serii z mężczyznami, ale i tak warto zwrócić uwagę na ten rezultat. W tym roku - pamiętając, że sezon został przerwany przez pandemię - szybciej biegały tylko cztery zawodniczki, wszystkie spoza Europy, a ten czas jest lepszy od tego, jaki Joanna Jóźwik uzyskała w półfinale mistrzostw świata Londyn 2017 - 2:01.91.