Znakomite informacje ws. Joanny Jóźwik. Polka wraca do biegania

Krzysztof Sobczak
28.09.2018 11:57
Joanna Jóźwik wraca do biegania
fot. AFP/EastNews

Piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 800 m Joanna Jóźwik wraca do zdrowia. Polka poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jóźwik ma za sobą stracony sezon. Na początku roku przekazała, że nie wystartuje w zmaganiach halowych, a kilka miesięcy później musiała również zrezygnować z występów w sezonie letnim, w tym w mistrzostwach Europy w Berlinie. Powodem była przeciągająca się kontuzja biodra.

"Po 11 latach ciężkiej pracy mój organizm chce odpocząć i napełnić magazyn na przyszłe lata biegania na wysokich obrotach. Mam ogromny głód i nie poddam się w walce o marzenia" - pisała w mediach społecznościowych. Po dziewięciu miesiącach 27-latka mogła wreszcie podzielić się lepszymi wieściami.

"A kto wraca do biegania?" - zapytała (retorycznie) na Facebooku.

W przyszłym roku najważniejszą lekkoatletyczną imprezą będą mistrzostwa świata, które dokładnie za 12 miesięcy - 28 września 2019 roku - rozpoczną się w stolicy Kataru, Dausze.

Joanna Jóźwik - sukcesy

Joanna Jóźwik od wielu lat należy do światowej czołówki w biegu na 800 m. Jej największym sukcesem jest brązowy medal mistrzostw Europy w Zurychu w 2014 roku. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajęła 5. miejsce. Nieudany był występ w poprzednich mistrzostwach świata, w których odpadła już w półfinale.

27-latka jest halową rekordzistką Polski. W ubiegłym roku w Toruniu pokonała dystans czterech kółek [na hali okrążenie ma 200 m - przyp. red.] w czasie 1:59:29.

RadioZET.pl/KS