Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Hubert Radzikowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znakomite informacje ws. Joanny Jóźwik. Polka wraca do biegania

28.09.2018 11:57
xxx sport

Piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 800 m Joanna Jóźwik wraca do zdrowia. Polka poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu.

Joanna Jóźwik wraca do biegania fot. AFP/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jóźwik ma za sobą stracony sezon. Na początku roku przekazała, że nie wystartuje w zmaganiach halowych, a kilka miesięcy później musiała również zrezygnować z występów w sezonie letnim, w tym w mistrzostwach Europy w Berlinie. Powodem była przeciągająca się kontuzja biodra.

"Po 11 latach ciężkiej pracy mój organizm chce odpocząć i napełnić magazyn na przyszłe lata biegania na wysokich obrotach. Mam ogromny głód i nie poddam się w walce o marzenia" - pisała w mediach społecznościowych. Po dziewięciu miesiącach 27-latka mogła wreszcie podzielić się lepszymi wieściami.

"A kto wraca do biegania?" - zapytała (retorycznie) na Facebooku.

W przyszłym roku najważniejszą lekkoatletyczną imprezą będą mistrzostwa świata, które dokładnie za 12 miesięcy - 28 września 2019 roku - rozpoczną się w stolicy Kataru, Dausze.

Joanna Jóźwik - sukcesy

Joanna Jóźwik od wielu lat należy do światowej czołówki w biegu na 800 m. Jej największym sukcesem jest brązowy medal mistrzostw Europy w Zurychu w 2014 roku. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajęła 5. miejsce. Nieudany był występ w poprzednich mistrzostwach świata, w których odpadła już w półfinale.

27-latka jest halową rekordzistką Polski. W ubiegłym roku w Toruniu pokonała dystans czterech kółek [na hali okrążenie ma 200 m - przyp. red.] w czasie 1:59:29.

RadioZET.pl/KS

Oceń