Joanna Jóźwik wraca do biegania koronnego dystansu. Pierwszy start jeszcze w maju

Krzysztof Sobczak
22.05.2019 11:56
Joanna Jóźwik
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Joanna Jóźwik po raz pierwszy od półtora roku zaprezentuje się na swoim koronnym dystansie 800 metrów. Piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wystartuje w II Memoriale Sławomira Rosłona w Piasecznie. Impreza odbędzie się 31 maja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

O swoim występie w Piasecznie Jóźwik poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. - 31 maja w Piasecznie będzie mój pierwszy start na 800 m po ponad 1,5-rocznej przerwie. Przyznaję, że towarzyszą mi bardzo skrajne emocje - z jednej strony euforia i radość, z drugiej niepewność i stres - napisała lekkoatletka.

Joanna Jóźwik straciła cały 2018 rok ze względu na kontuzję biodra i przedłużającą się rehabilitację. Ten sezon rozpoczęła od biegania w hali, ale na 400 metrów. Teraz przyszedł czas na inaugurację oficjalnych startów na 800 m mających przygotować ją do występu na mistrzostwach świata w Dausze (28 września - 6 października).

Joanna Jóźwik - sukcesy

Jóźwik jest rekordzistką Polski w hali na 800 metrów. Na swoim koncie ma dwa brązowe medale mistrzostw Europy - z Zurychu 2014 i z Pragi 2015. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajęła 5. miejsce, najwyższej spośród europejskich biegaczek.

RadioZET.pl/KS