Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Joanna Jóźwik wraca do biegania koronnego dystansu. Pierwszy start jeszcze w maju

22.05.2019 11:56
sport

Joanna Jóźwik po raz pierwszy od półtora roku zaprezentuje się na swoim koronnym dystansie 800 metrów. Piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wystartuje w II Memoriale Sławomira Rosłona w Piasecznie. Impreza odbędzie się 31 maja.

Joanna Jóźwik fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O swoim występie w Piasecznie Jóźwik poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. - 31 maja w Piasecznie będzie mój pierwszy start na 800 m po ponad 1,5-rocznej przerwie. Przyznaję, że towarzyszą mi bardzo skrajne emocje - z jednej strony euforia i radość, z drugiej niepewność i stres - napisała lekkoatletka.

Joanna Jóźwik straciła cały 2018 rok ze względu na kontuzję biodra i przedłużającą się rehabilitację. Ten sezon rozpoczęła od biegania w hali, ale na 400 metrów. Teraz przyszedł czas na inaugurację oficjalnych startów na 800 m mających przygotować ją do występu na mistrzostwach świata w Dausze (28 września - 6 października).

Joanna Jóźwik - sukcesy

Jóźwik jest rekordzistką Polski w hali na 800 metrów. Na swoim koncie ma dwa brązowe medale mistrzostw Europy - z Zurychu 2014 i z Pragi 2015. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajęła 5. miejsce, najwyższej spośród europejskich biegaczek.

RadioZET.pl/KS

Oceń