Zamknij

Joanna Jóźwik szczerze o swoim wyglądzie. Ma też apel do kobiet

07.02.2020 13:45
Joanna Jóźwik
fot. Shutterstock

Joanna Jóźwik, piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku w biegu na 800 m, w mediach społecznościowych zaapelowała do kobiet o akceptację własnego ciała. Podzieliła się też osobistym wyznaniem: "często słyszę, że wyglądam jak facet, jestem mało kobieca" - napisała.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jóźwik ma za sobą długotrwałe problemy zdrowotne i próbuje wrócić na poziom ją satysfakcjonujący, czyli umożliwiający rywalizację o wysokie lokaty na najważniejszych sportowych imprezach w kraju i na świecie. Celem na ten sezon jest oczywiście uzyskanie minimum olimpijskiego, a potem dobry występ na igrzyskach w Tokio. Polka będzie tam broniła 5. miejsca z Rio de Janeiro.

Joanna Jóźwik: "Moje ciało jest efektem ubocznym"

29-latka jest też aktywna w mediach społecznościowych. Często motywuje swoich kibiców do aktywności fizycznej, pokazuje, że trening jest zabawą, ale też ciężką pracą i dzieli się osobistymi wyznaniami. Ostatnie z nich dotyczy akceptacji własnego ciała.

"Dziewczyny, moje ciało jest szczupłe i bardzo umięśnione, nie dlatego, że tak chcę wyglądać. (...) Jest efektem ubocznym dążenia do spełniania marzeń." - napisała lekkoatletka.

"Osobiście wolałabym, aby posiadało więcej kobiecych krągłości, moje barki były wąskie, a piersi bardziej uwydatnione. Jest inaczej. Często słyszę, że wyglądam jak facet, jestem mało kobieca itp. Czy to odbiera mi pewności siebie? Nie!" - dodała.

"To, jak wyglądamy nie definiuje nas jako człowieka, a to, jacy jesteśmy - jest naszą wartością. Jesteśmy tu na chwile. Szkoda czasu na złe emocje i ciągłą gonitwę za doskonałością. Doceniajmy i kochajmy się takie, jakie jesteśmy. Każda z nas jest inna, niepowtarzalna i wyjątkowa, a przede wszystkim piękna" - zakończyła.

Jej wpis spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, ale też sporym zdumieniem. "Dawaj tego, kto powiedział, że jesteś mało kobieca! Wytłumaczę jak należy. Jesteś jedną z najpiękniejszych lekkoatletek świata, a wyrzeźbiona sylwetka tylko to podkreśla! - napisała była tyczkarka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Monika Pyrek.

Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia.

RadioZET.pl/Instagram