Zamknij

Joanna Jóźwik w siódmym niebie po pobiciu rekordu: "Zrobiłam to!"

Krzysztof Sobczak
10.02.2017 22:06
Joanna Jóźwik
fot. PAP/Tytus Żmijewski

- Zrobiłam to! - napisała na Facebooku Joanna Jóźwik, nowa halowa rekordzista Polski w biegu na 800 metrów. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro celowała w ten rekord od początku sezonu. Blisko już była w pierwszym starcie w Duesseldorfie, nieco dalej w kolejnym w Karlsruhe i... Do trzech razy sztuka. Na polskiej ziemi, w mityngu Copernicus Cup w Toruniu, Jóźwik uzyskała czas 1:59.29 i o 0.7 s poprawiła osiągnięcie Lidii Chojeckiej sprzed 18 lat.

Zobacz także

Po rekordowym biegu Polka nie kryła radości - w wywiadzie dla TVP Sport podkreśliła, że spełniła swoje marzenie, a tuż po odebraniu nagrody, namawiana przez Marka Plawgę, postanowiła... zatańczyć. Swoimi wrażeniami podzieliła się także na Facebooku.

- ZROBIŁAM TO!!! Pełne skupienie, LUZ w nogach i REKORD POLSKI na 800 m należy DO MNIE!!! 1:59.29!!! Dziękuję Wam za ogromny DOPING w Toruniu i zapewne przed telewizorami. Jestem przeszczęśliwa!!!!! - napisała biegaczka, która 30 stycznia skończyła 26 lat.

Rezultat Polki jest najlepszym tegorocznym na świecie. Ponadto, nikt tak szybko nie biegał w hali od 31 stycznia 2015 roku. Wtedy Jenny Meadows pokonała ten dystans w czasie 1:59.21.

RadioZET.pl/Facebook/KS