Zamknij

Koniec sezonu dla Joanny Jóźwik. Polka przegrała z problemami zdrowotnymi

30.05.2022 15:55

Joanna Jóźwik, piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 800 m, z powodu problemów zdrowotnych podjęła decyzję o rezygnacji ze startów w sezonie 2022. "Nie chcę gonić za czymś, co ostatecznie nie sprawi radości" - napisała w mediach społecznościowych.

Koniec sezonu dla Joanny Jóźwik
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Joanna Jóźwik w poprzednim sezonie powróciła do międzynarodowej rywalizacji po bardzo długim rozbracie ze sportem. Piąta zawodniczka IO w Rio de Janeiro w 2016 roku zmagała się z przewlekłą kontuzją biodra. Wydawało się, że problemy są już za nią, gdy w minionym sezonie sięgnęła po srebrny medal halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Niestety teraz ponownie dopadły ją kłopoty.

31-latka z Wałbrzycha w trakcie przygotowań do tegorocznych mistrzostw świata (15-24 lipca w Eugene) i Europy (15-21 sierpnia w Monachium) znów doznała kontuzji, nie pomogły też infekcje, w związku z czym podjęła decyzję o rezygnacji ze startów. Lekkoatletka zapewnia, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i nie chce kończyć kariery.

Joanna Jóźwik nie wystartuje w 2022 roku

"Moi drodzy kibice i miłośnicy lekkiej atletyki! Pomimo uśmiechu na twarzy, pisząc tego posta mam ogromny smutek w sercu, ponieważ niestety nie zobaczycie mnie podczas rywalizacji na stadionie w tym roku" - ogłosiła Jóźwik na Instagramie. "Moje przygotowania były mocno poturbowane przez liczne problemy, począwszy od tendinopartii Achillesa, kończąc na wirusach itp. Nie chcę gonić za czymś, co ostatecznie nie sprawi radości ani mi, ani wam, ponieważ jak dobrze wiemy - jak robić to furorę!" - dodała.

"Pamiętajcie: Ja się nie poddaje - to nie w moim stylu" - zakończyła. Te słowa mogą oznaczać, że Joanna Jóźwik podejmie próbę rywalizacji w następnym sezonie, a być może w jeszcze następnym. W 2024 roku odbędą się igrzyska olimpijskie w Paryżu.

RadioZET.pl/Instagram