Zamknij

Jakub Krzewina zawieszony. Mistrz świata nie wystartuje na IO w Tokio?

30.04.2021 15:05
Jakub Krzewina
fot. AFP/EAST NEWS

Jakub Krzewina został zawieszony przez Polską Agencję Antydopingową. Halowemu mistrzowi świata w sztafecie 4x400 metrów grożą dwa lata zawieszenia, co oznaczałoby, że nie będzie mógł wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Krzewina już 7 maja ma złożyć wyjaśnienia przed Panelem Dyscyplinarnym. - Sprawa dotyczy nieprawidłowości w zakresie podawania danych pobytowych do systemu ADAMS. Zawodnik został tymczasowo zawieszony do wyjaśnienia sprawy, grozi mu kara od roku do dwóch lat dyskwalifikacji - powiedział dyrektor POLADA Michał Rynkowski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Jakub Krzewina zawieszony. Dlaczego? Co się stało?

Co to oznacza? W organizmie Krzewiny nie wykryto niedozwolonych środków. Po prostu nie można przeprowadzić u niego kontroli, gdyż nie podał prawidłowych danych w systemie.

Zawieszenie Krzewiny oznacza, że będzie on mógł wystartować w weekend w Chorzowie, gdzie sztafeta 4x400 metrów będzie walczyć o awans do igrzysk olimpijskich.

Jakub Krzewina ma w dorobku nie tylko złoty medal halowych mistrzostw świata z 2018 roku w sztafecie 4x400 metrów, ale też srebro (2016) i brąz mistrzostw Europy (2014), a także srebro halowych mistrzostw Europy (2015).

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/PAP