Zamknij

Irena Szewińska lekkoatletką wszech czasów. Doceniono też innych Polaków

24.04.2020 18:23
Irena Szewińska lekkoatletką wszech czasów
fot. Shutterstock

Irena Szewińska, siedmiokrotna medalistka olimpijska w biegach na 100, 200 i 400 m oraz w skoku w dal, została uznana najlepszą lekkoatletką wszech czasów w rankingu prestiżowego magazynu "Track&Field". Polacy wypadli bardzo dobrze także w innych zestawieniach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Magazyn przedstawił podsumowanie rankingów publikowanych od 1956 roku. Śp. Irena Szewińska, której drugą rocznicę śmierci będziemy obchodzić 29 czerwca, punktowała w sześciu konkurencjach - poza wyżej wymienionymi także w biegu na 400 m przez płotki i w siedmioboju. Łącznie uzyskała 342 punkty i zajęła 1. miejsce w zestawieniu.

- We wszystkich rankingach sporządzonych przez dziennikarzy Magazynu „Track&Field”, Irena Szewińska pojawiła się 43 razy, aż 16 razy zajmując pierwsze miejsce! - informuje z dumą Polski Komitet Olimpijski.

Magazyn "Track&Field" - wysokie miejsca Polaków

Polscy lekkoatleci znakomicie wypadli również w podsumowaniach rankingów w poszczególnych dyscyplinach. W zestawieniu wszech czasów w rzucie młotem triumfowała Anita Włodarczyk (ex aequo z Betty Heidler), a śp. Kamila Skolimowska została sklasyfikowana na 6. pozycji. Czwarta w siedmioboju była Urszula Włodarczyk, 5. w skoku o tyczce Monika Pyrek, a Anna Rogowska w tej samej konkurencji 10. Piątą lokatę zajęła Grażyna Rabsztyn w biegu na 100 m.

Wśród mężczyzn na drugich miejscach uplasowali się Robert Korzeniowski (chód na 20 i 50 km) i śp. Janusz Sidło w rzucie oszczepem. Szósty w biegu na 3000 m z przeszkodami był śp. Bronisław Malinowski, 9. w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, a 10. w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

RadioZET.pl/olimpijski.pl