Problemy mistrzyni Europy. Iga Baumgart-Witan kontuzjowana

Krzysztof Sobczak
08.05.2019 18:43
Iga Baumgart-Witan kontuzjowana
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Iga Baumgart-Witan, mistrzyni Europy w sztafecie 4x400 m, doznała kontuzji na treningu i nie weźmie udziału w festiwalu sztafet IAAF World Relays w Jokohamie. "Aniołki Matusińskiego" podczas zawodów będą walczyły o bilety na mistrzostwa świata w Dausze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O zdarzeniu Iga Baumgart-Witan poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Na treningu, na zgrupowaniu w Japonii wydarzył się mały wypadek, który okazał się dość nieprzyjemny w skutkach, bo doznałam kontuzji mięśnia czworogłowego uda" - napisała sprinterka. "Przegląd Sportowy" donosi, że sprinterka zderzyła się z jednym z trenujących zawodników.

Zobacz także

Mistrzyni Europy w sztafecie 4x400 m z Berlina dodała, że kontuzja nie jest poważna, ale do soboty (11 maja), kiedy rozpoczną się zawody, nie zdoła jej wyleczyć. "Wraz z trenerami uznaliśmy, że nie będziemy ryzykować pogorszenia mojego stanu zdrowia i nie wystartuję w ten weekend" - wyjaśniła.

"Mimo mojej nieobecności jestem pewna, że dziewczyny poradzą sobie bez problemu i zrobią kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Doha!" - zakończyła.

IAAF World Relays 2019 przepustką na MŚ

IAAF World Relays to mistrzostwa świata sztafet, ale ważniejsza jest tu kwalifikacja na lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Dausze (28 września - 6 października). Tę uzyska dziesięć najlepszych drużyn i pomimo absencji Igi Baumgart-Witan, Polki nie powinni mieć problemów z osiągnięciem tego celu. Trener Aleksander Matusiński będzie miał do dyspozycji Justynę Święty-Ersetic, Małgorzatę Hołub-Kowalik, Annę Kiełbasińską, Patrycję Wyciszkiewicz, Justynę Saganiak i Annę Dobek.

RadioZET.pl/Facebook/Przegląd Sportowy/KS