Zamknij

Iga Baumgart-Witan kończy sezon. Jej koleżanki czeka jeszcze jeden start

09.10.2019 15:12
Iga Baumgart-Witan kończy sezon
fot. PAP/EPA

Iga Baumgart-Witan zakończyła już sezon 2019, a jej koleżanki ze "srebrnej" sztafety 4x400 m - Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik - czeka jeszcze jeden start. W dniach 18-27 października wystąpią w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych (CISM) w Wuhan.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do Chiny wybiera się większa grupa, m.in. Piotr Małachowski, Konrad Bukowiecki, Jakub Krzewina, Jakub Szyszkowski oraz brązowy medalista mistrzostw świata w Doha Marcin Lewandowski. - Muszę podtrzymać formę. Jako żołnierz Wojska Polskiego mam pewne rozkazy do wykonania. Zamierzam je dobrze zrealizować - przyznał rekordzista Polski w biegu na 1500 m.

Zobacz także

Długi sezon nie odstrasza również Justyny Święty-Ersetic i Małgorzaty Hołub-Kowalik. Ta pierwsza podczas MŚ w Katarze była najbardziej obciążoną startami członkinią naszej ekipy, bo biegała zarówno w sztafecie mieszanej, sztafecie 4x400 m oraz indywidualnie na 400 m. Łącznie w ciągu ośmiu dni musiała sześć razy stawać na bieżni, dawać z siebie wszystko i nie ukrywała, że jest zmęczona. - Zaprezentujemy się na tyle, ile nam siły pozwolą - podkreśliła.

Żołnierką jest też Iga Baumgart-Witan, ale ona do Wuhan nie leci. Z Doha wróciła chora, w związku z czym postanowiła zakończyć już sezon.

"Taaak! Upragniony koniec sezonu! Od dzisiaj zaczynam wakacje" - napisała zawodniczka. "Dziękuję moim sztafetowym wariatkom za wsparcie i za to, że wspólnie mogłyśmy osiągnąć taki kosmiczny wynik! Trenerowi Aleksandrowi, że wierzył we mnie nawet gdy szłam na rozgrzewkę zasmarkana i osłabiona. O mojej Trenerce nie będę się rozpisywać bo na to trzeba by poświęcić osobne 10 postów. Dziękuję Mamcia - dodała.

MŚ w Doha - MEDALE Polaków

Z lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha reprezentacja Polski wrociła z sześcioma medalami: złotym Pawła Fajdka (rzut młotem), srebrnymi Joanny Fiodorow (rzut młotem) i sztafety 4x400 m kobiet w składzie Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic oraz biegająca w eliminacjach Anna Kiełbasińska i z trzema brązowymi Wojciecha Nowickiego (rzut młotem), Piotra Liska (skok o tyczce) i Marcina Lewandowskiego (1500 m).

RadioZET.pl/TVP Sport