Zamknij

Medalu nie będzie. Polscy kulomioci poza podium mistrzostw Europy

15.08.2022 22:06

Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki bez medalu mistrzostw Europy. Polscy kulomioci w finale zawodów zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce.

Haratyk i Bukowiecki bez medalu. Polscy kulomioci poza podium mistrzostw Europy
fot. East News

Konrad Bukowiecki zakończył finał z wynikiem 20.74 metra, osiągniętym w piątej serii, a Michał Haratyk, dotychczasowy mistrz Europy rzucił w ostatniej próbie 20.90. - Jest mi smutno i przykro. Było słabo. To jest sport - powiedział po starcie Konrad Bukowiecki.

Według Bukowieckiego, jedną z przyczyn wyniku Polaka było niedopuszczenie jego kuli do startu na ME. - Delegat techniczny stwierdził, że kula organizatora jest taka sama, ale jest zupełnie inna. Oni powiedzieli, że ich to nie interesuje. Musiałem wziąć kulę Michała, która mi nie leży, której nie mogę trafić - krótko opisał były mistrz Europy. 

Na podium ME stanęli Chorwat Filip Mihaljevic, Serb Armin Sinancevic i Czech Tomas Stanek. Mihaljevic triumfował wynikiem 21,88, który uzyskał w ostatniej serii. Drugi był Sinancevic - 21,39, a trzecie miejsce zajął Stanek - 21,26. Tuż za podium znalazł się Włoch Nick Ponzio, który pchnął kulę na 20,98.

Polacy awansowali do finału dzięki dobrym rzutom w ostatniej z trzech prób kwalifikacyjnych. Michał Haratyk w kończącej kwalifikacje trzeciej próbie rzucił 20.85 metra, a Konrad Bukowiecki osiągnął 20.96 m. Minimum kwalifikacyjne zostało wyznaczone na 21.15 metra, ale wyniki Polaków i tak dały im finał ME w Monachium.

RadioZET.pl/PAP/PAB