HMŚ 2018: Polskie sprinterki w półfinale biegu na 60 m

Krzysztof Sobczak
02.03.2018 12:28
Ewa Swoboda
fot. PAP/EPA

Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska awansowały do półfinału biegu na 60 m podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham. Polki zajęły 3. miejsca w swoich seriach i uzyskały niemal identyczne czasy.

Zagłosuj

Czy polska sprinterka pobiegnie w finale biegu na 60 m?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Pierwsza na bieżni zaprezentowała się Kiełbasińska. 27-letnia Warszawianka pobiegła znakomicie, wyrównała najlepsze tegoroczne osiągnięcie (7,23 s) i ustąpiła tylko dwóm rutynowanym sprinterkom - Marie-Josee Ta Lou oraz Elaine Thompson.

Mistrzyni Polski na tym dystansie Ewa Swoboda do ostatnich centymetrów walczyła o bezpośredni awans. Ostatecznie Polka wpadła na metę jako trzecia z czasem 7,24 s, zapewniając sobie tzw. duże Q [pewny awans miały trzy najlepsze zawodniczki z każdego biegu i sześć z czasami - przyp. red.]. 20-latka wyprzedziła czwartą Włoszkę Anne Bongiorni o... 0,003 s.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Najszybsza w eliminacjach była Francuzka Carolle Zahi (7,10). Polki uzyskały 11. i 15. czas.

Trzy serie półfinałowe rozpoczną się o godz. 19:50.

Sesja poranna HMŚ

W sesji porannej halowych mistrzostw świata w Birmingham dobrze spisali się też 400-metrowcy. Wśród panów zarówno Rafał Omelko, jak i Jakub Krzewina zapewnili sobie udział w półfinale. Z awansu cieszyć się może także Justyna Święty-Ersetic, natomiast w eliminacjach odpadła Patrycja Wyciszkiewicz.

RadioZET.pl/KS