Zamknij

HME w lekkoatletyce Toruń 2021: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć?

05.03.2021 09:22
HME 2021 w Toruniu 2021
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

HME 2021 w Toruniu na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Toruniu 2021. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie oglądać halowe ME w lekkoatletyce Toruń 2021.

  • HME 2021 w lekkiej atletyce w Toruniu odbędą się w dniach 4-7 marca; finały od piątku 5 marca
  • Przed dwoma laty w Glasgow Polacy zdobyli siedem krążków i wygrali klasyfikację medalową przed Wielką Brytanią (12, ale mniej złotych)
  • Sprawdź szczegóły transmisji: kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie oglądać halowe ME w lekkoatletyce Toruń 2021

HME 2021 w lekkiej atletyce w Toruniu LIVE. Polska po raz drugi w historii zorganizuje lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Europy. Pierwsza tego typu impreza w naszym kraju odbyła się w 1975 roku w katowickim Spodku. Siedem lat temu najlepszych lekkoatletów świata gościła Ergo Arena w Sopocie.

Poprzednie HME okazały się wielkim sukcesem reprezentacji Polski. W Glasgow w 2019 roku biało-czerwoni sięgnęli po siedem krążków, w tym aż pięć złotych i wygrali klasyfikację medalową. Na najwyższym stopniu podium stawali Ewa Swoboda, Marcin Lewandowski, Michał Haratyk, Paweł Wojciechowski oraz "Aniołki Matusińskiego", które w finale sztafety 4x400 m pobiegły w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Dorobek Polaków uzupełniły srebra Sofii Ennaoui i Piotra Liska. Większość z nich zobaczymy także w Toruniu.

HME 2021 w Toruniu w telewizji i live stream w interncie

Skład reprezentacji Polski na HME 2021 w Toruniu liczy 45 osób. Na toruńskiej bieżni zabraknie Sofii Ennaoui, już teraz wiadomo, że zmianie ulegnie też zestawienie kobiecej sztafety 4x400 m, bo w drużynie nie ma Anny Kiełbasińskiej, Igi Baumgart-Witan i Patrycji Wyciszkiewicz, srebrnej medalistki MŚ w Doha. Są za to "młode gniewne", jak chociażby 17-letnia halowa wicemistrzyni Polski na 400 m Kornelia Lesiewicz.

- Zdobyłyśmy tytuły w 2017 roku w Belgradzie i dwa lata temu w Glasgow. Teraz chcemy ponownie zwyciężyć. Co prawda widać jak mocne są ostatnio np. Holenderki, ale my będziemy mieć przecież przewagę własnej hali. Szkoda tylko, że na trybunach nie zasiądą kibice - oceniła Małgorzata Hołub-Kowalik.

Warto odnotować także powrót Joanny Jóźwik na 800 m, która wreszcie jest zdrowia i może startować w imprezach rangi mistrzowskiej. Chrapkę na dobre lokaty mają też pięcioboistka Adrianna Sułek, która tytuł mistrzyni Polski straciła przez dyskwalifikację w ostatniej konkurencji, kulomiot Konrad Bukowiecki oraz Patryk Dobek, nieoczekiwany - biorąc pod uwagę, że rywalizował z Adamem Kszczotem - mistrz kraju na 800 m.

Program HME 2021 w Toruniu jest tak skonstruowany, że każdego dnia Polacy będą mieli kilka medalowych szans. W piątek największe nadzieje będziemy wiązać z występami Marcina Lewandowskiego na 1500 m oraz Michałem Haratykiem w pchnięciu kulą. Dzień później o złoto powalczy m.in. Justyna Święty-Ersetic, a prawdziwe żniwo biało-czerwoni mogą zebrać w niedzielę, gdy po krążki mogą sięgnąć kobieca sztafeta 4x400 m, tyczkarze Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski oraz Robert Sobera, Joanna Jóźwik w biegu na 800 m, Karolina Kołeczek i Pia Skrzyszowska w biegu na 60 m przez płotki czy Patryk Dobek na 800 m.

HME 2021 w Toruniu: Gdzie obejrzeć - transmisja TV i online

HME 2021 w lekkiej atletyce Toruń 2021 odbędzie się w dniach 4-7 marca. Transmisja TV w TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl. Sesje wieczorne od piątku do niedzieli będzie można również oglądać na antenie TVP 1.

RadioZET.pl/pzla.pl