HME 2021 w Toruniu. Srebro Jóźwik, brąz Cichockiej na 800 m

07.03.2021 18:20
Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka

Joanna Jóźwik zdobyła srebrny, a Angelika Cichocka brązowy medal HME 2021 w Toruniu w biegu na 800 m. Wygrała Brytyjka, liderka europejskich tabel, Kelly Hodgkinson.

Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka przez dwa ostatnie sezony więcej czasu spędzały w gabinetach lekarskich, na rehabilitacji, a nie na treningach czysto sportowych. Doskwierały im kontuzje, które nie pozwoliły rywalizować na poziomie, do którego nas przyzwyczaiły. Asia wciąż jest przecież piątą zawodniczką igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a "Angie" już pięć lat temu była mistrzynią Europy na stadionie na 1500 m.

W finale HME 2021 w Toruniu na 800 m wystąpiły razem, a ich rywalkami były trzy Brytyjki i Szwajcarka. Reprezentantki biało-czerwonych przegrały tylko z liderką europejskich tabel Kelly Hodgkinson.

HME 2021 w Toruniu: Dublet Polek na 800 m

- Powiedziałam Angie zaraz po przekroczeniu linii mety: zobacz, gdzie byłyśmy dwa lata temu - wyznała Jóźwik przed kamerami TVP Sport. - Na początku byłam niezadowolona, ale potem Aśka powiedziała te słowa i się rozpłakałam. Całą złość minęła - dodał Angelika.

Dla Joanny Jóźwik to największy sukces w HME. Do tej pory mogła pochwalić się brązowym krążkiem z Pragi z 2015 roku. Na tej samej imprezie na dystansie 1500 m na drugim stopniu podium stanęła Angelika Cichocka.