Zamknij

HME 2021 w Toruniu. Koronawirus w polskiej sztafecie 4x400 m

07.03.2021 10:32
Koronawirus w polskiej męskiej sztafecie 4x400 m
fot. BEAUTIFUL SPORTS/Axel Kohring via www.imago-images.de/Imago Sport/EastNews

Czterech zawodników z polskiej sztafety 4x400 m mężczyzn jest zakażonych koronawirusem. Biało-czerwoni nie wystąpią w finale HME 2021 w Toruniu - informuje PZLA.

  • Czterech członków męskiej sztafety 4x400 m jest zakażonych koronawirusem
  • PZLA przekazał, że biało-czerwoni nie wystąpią w finale HMW 2021 w Toruniu
  • Wcześniej PAP informował o trzech zakażeniach i szansach na start Polaków

Koronawirus w męskiej sztafecie 4x400 m przed finałem HME 2021 w Toruniu. Początkowo mówiło się o trzech zakażeniach. "U trzech zawodników sztafety 4x400 m mężczyzn potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. W badaniach przeprowadzonych w ramach procedur sanitarnych przed mistrzostwami dodatni wynik testy wyszedł u jednego zawodnika. Po zastosowaniu dodatkowych wewnętrznych procedur testowania w ramach polskiej reprezentacji zakażenie wykryto u dwóch kolejnych zawodników. Wszyscy zostali poddani izolacji zgodnie z obowiązującymi przepisami" - poinformował PAP dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Chwilę po tym komunikacie nadeszły jeszcze gorsze wieści o czterech zakażeniach i wycofaniu biało-czerwonych z rywalizacji sztafet.

HME 2021 w Toruniu: Koronawirus w męskiej sztafecie 4x400 m

Polska sztafeta 4x400 m miała kłopoty również dwa lata temu w Glasgow. Wówczas skład został zdekompletowany przez kontuzje. Na czwartej zmianie wystawiono wtedy płotkarza Damiana Czykiera. Walczył on niezwykle dzielnie, ale Polacy finiszowali na czwartej pozycji. Teraz Czykier także jest w składzie reprezentacji, ale w niedzielę ma przed sobą półfinał i najpewniej finał biegu na 60 m ppł.

RadioZET.pl/PAP