HME 2021 w Toruniu: Srebro Justyny Święty-Ersetic, świetne biegi 800-metrowców

06.03.2021 21:11
2. dzień HME 2021 w Toruniu NA ŻYWO

Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw Europy w Toruniu. To najważniejsze wydarzenie drugiego dnia tej imprezy. Rewelacyjnie spisali się 800-metrowcy - w finałach pobiegną Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka oraz Adam Kszczot, Mateusz Borkowski i Patryk Dobek.

• Pierwszego dnia HME 2021 w Toruniu Polacy wywalczyli dwa srebrne medale za sprawą Marcina Lewandowskiego i Michała Haratyka
  • Drugiego dorzucili jeszcze jedno srebrno - halową wicemistrzynią Europy w biegu na 400 m została Justyna Święty-Ersetic
  • Sprawdź wyniki 3. dnia HME 2021 w Toruniu

HME 2021 w Toruniu - 2. dzień LIVE. Pierwszego dnia halowych mistrzostw Europy Toruń 2021 Polacy, którzy w dwóch poprzednich edycjach imprezy tej rangi wygrywali klasyfikację medalową, zdobyli dwa krążki - oba srebrne za sprawą Marcina Lewandowskiego w biegu na 1500 m i Michała Haratyka w pchnięciu kulą.

W drugim dniu rywalizacji kolejne srebro dorzuciła Justyny Święty-Ersetic. Polka przegrała tylko z Femke Bol. Mieliśmy jeszcze inne powody do zadowolenia, ale nie zabrakło też nerwów i rozczarowań.

HME 2021 w Toruniu - 2. dzień WYNIKI

W sesji porannej znakomicie spisały się Polki biegające na 60 m ppł. Pia Skrzyszowska czasem 7.96 s poprawiła rekord życiowy, a Karolina Kołeczek uzyskała czas 7.98 s. Obie Polki wygrały swoje serie i zgłosiły akces do medali. Najszybsza była broniąca tytułu Holenderka Nadine Visser.

Duży zawód kibicom sprawił broniący tytułu halowego mistrza Europy w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, który nie zdołał pokonać poprzeczki zawieszonej na 5.50 i odpadł z rywalizacji. W finale wystąpią Piotr Lisek i Robert Sobera.

W finale biegu na 60 m szóste miejsce zajął Remigiusz Olszewski. Odpadli Dominik Kopeć i Przemysław Słowikowski. Do półfinałów na 60 m ppł awansowali Damian Czykier, Krzysztof Kiljan i Artur Noga.

W sesji wieczornej dużo radości sprawili nam 800-metrowcy. Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka w znakomitym stylu wygrały swoje biegi i awansowały do niedzielnego finału. Zawiodła Anna Wielgosz. Jeszcze lepszą skutecznością wykazali się panowie, którzy w komplecie powalczą o medale w Toruniu. Najwięcej obaw było wokół Mateusza Borkowskiego, który poprawił rekord życiowy i zwyciężył w swojej serii, ale został zdyskwalifikowany za rzekome odpychanie Andreasa Kramera. Ostatecznie został jednak przywrócony. Takich problemów nie mieli Adam Kszczot i Patryk Dobek.

Paweł Wiesiołek po czterech konkurencjach siedmioboju zajmuje 5. miejsce.

Medale rozdano w sześciu konkurencjach: skok w dal kobiet (Maryna Bekh-Romanchuk), skok o tyczce kobiet (Angelica Moser), bieg na 1500 m kobiet (Elise Vanderelst), 400 m kobiet (Femke Bol), 400 m mężczyzn (Oscar Husillos) i 60 m mężczyzn (Lamont Marcell Jacobs)