Siedem medali Polaków w ostatnim dniu HME. Złoto Patryka Dobka

07.03.2021 19:34
Patryk Dobek złotym medalistą HME 2021 w Toruniu

Siedem medali wywalczyli reprezentanci Polski w ostatnim dniu HME 2021 w Toruniu. Jedyne złoto dla biało-czerwonych zdobył Patryk Dobek w biegu na 800 m. Cieszy powrót do wielkiej formy Joanny Jóźwik i Angeliki Cichockiej. "Aniołki Matusińskiego" bezJustyny Święty-Ersetic tym razem sięgnęły po brązowe krążki.

• Ostatniego dnia HME 2021 w Toruniu Polacy zdobyli siedem medali
  • Po jedyne złoto dla biało-czerwonych sięgnął w biegu na 800 m Patryk Dobek
  • "Aniołki Matusińskiego" bez liderki Justyny Święty-Ersetic zdobyły brązowy krążek

HME 2021 w Toruniu dobiegły końca. Ostatniego dnia imprezy mieliśmy wiele medalowych szans i aż siedem z nich zostało wykorzystanych. Po sensacyjne złoto sięgnął Patryk Dobek w biegu na 800 m, który jeszcze w poprzednim sezonie specjalizował się w biegu na 400 m przez płotki.

Srebrne medale zdobyli Joanna Jóźwik w biegu na 800 m i Mateusz Borkowski, który finiszował na Dobkiem. Na najniższym stopniu podium stawali Piotr Lisek w skoku o tyczce, Angelika Cichocka na 800 m, sztafeta 4x400 m kobiet bez Justyny Święty-Ersetic, a z Natalią Kaczmarek, Małgorzatą Hołub-Kowalik, Kornelią Lesiewicz i Aleksandrą Gaworską oraz Paweł Wiesiołek w siedmioboju.

HME 2021 w Toruniu: WYNIKI ostatniego dnia

Medale rozdano w aż 13 konkurencjach: trójskoku mężczyzn (Pedro Pablo Pichardo) i kobiet (Patricia Mamona), skoku o tyczce mężczyzn (Armand Duplantis), biegu na 3000 m mężczyzn (Jakob Ingebrigtsen), biegu na 60 m kobiet (Ajla Del Ponte), biegach na 60 m ppł kobiet (Nadine Visser) i mężczyzn (Wilhem Belocian), biegach na 800 m mężczyzn (Patryk Dobek) i kobiet (Kelly Hodgkinson), skoku wzwyż mężczyzn (Makism Nedasekau) i kobiet (Yaroslava Mahuchikh) oraz w sztafetach 4x400 m kobiet i mężczyzn (w obu wygrywali Holendrzy).

Klasyfikację medalową HME 2021 w Toruniu wygrała Holandia. Polska na 9. miejscu.