Gabriele Grunewald nie żyje. Słynna biegaczka zmarła w wieku 32 lat

Maciej Walasek
12.06.2019 20:05
Gabriele Grunewald
fot. Instagram

Gabriele Grunewald nie żyje. Biegaczka zmarła po długiej walce z rakiem w wieku zaledwie 32 lat. Informację o jej śmierci przekazał mąż amerykańskiej zawodniczki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gabriele Grunewald nie żyje. W niedzielę biegaczka doznała wstrząsu septycznego i została przetransportowana do szpitala. Na miejscu jej stan się pogorszył, a lekarze zdiagnozowali niewydolność wątroby.

W związku z tym jej najbliżsi podjęli decyzję, że Grunewald wróci do domu, aby w spokoju spędziła swoje ostatnie chwile. Następnego dnia jej mąż poprosił fanów o wysłanie do niej ostatniej wiadomości.

- Chciałbym, żebyście wszyscy wiedzieli, że ona wciąż żyje i możecie wysłać jej ostatnią wiadomość zanim pójdzie do nieba - napisał Justin Grunewald.

W 2009 roku u Gabriele Grunewald stwierdzono nowotwór gruczołu ślinowego. Później zachorowała na raka tarczycy, którego pokonała w 2011 roku. Jednak w połowie 2016 roku nastąpiły przerzuty, w wyniku których biegaczce usunięto połowę wątroby. Po roku czasu, nowotwór wrócił. Mimo choroby, biegaczka nie przestała trenować. W międzyczasie założyła fundację "Brave like Gabe" wspierała wszystkich dotkniętych rzadkimi chorobami.

RadioZET.pl/o2.pl/MW