MŚ w Doha: Kosmiczny finał 400 m kobiet. Polki zamknęły stawkę

03.10.2019 23:08
Finał biegu na 400 m kobiet

Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan zajęły 7. i 8. miejsce w finale biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Wygrała reprezentantka Bahrajnu Salwa Eid Naser z trzecim czasem w historii tej konkurencji - 48.14 s.

Jeszcze nigdy w historii tego dystansu reprezentantka Polski nie wystąpiła w finale MŚ, a kiedy już się udało, od razu dubletem. Po dwie przedstawicielki miały jeszcze tylko sprinterskie potęgi - Jamajka i Stany Zjednoczone. Stawkę uzupełniały zawodniczki z Bahamów oraz z Bahrajnu i to właśnie one rozdzieliły między siebie medale z najcenniejszych kruszców.

Finał 400 m kobiet - WYNIKI: Jak spisały się Polki?

Wygrała 21-latka z Bahrajnu Salwa Eid Naser przed Shaunae Miller-Uibo, a brąz wywalczyła Jamajka Shericka Jackson. Polki nie zbliżyły się do rywalek, ale pobiegły na miarę swoich możliwości.

Justyna Święty-Ersetic ponownie złamała granicę 51 s i zakończyła rywalizację na 7. pozycji z czasem 50.95. Iga Baumgart-Witan zamknęła stawkę z rezultatem 51.29 s.

- Cieszę się, że miała okazję biegać w finale. Liczyłam na nieco lepszy czas, ale nogi już troszkę odmówiły posłuszeństwa - oceniła siódma zawodniczka MŚ.

- Wynik mnie nie satysfakcjonuje jakoś szczególnie, ale starałam się cieszyć tym finałem. Dla mnie to życiowy sukces w biegu indywidualnym - przyznała Iga.

Przed dziewczynami jeszcze jedno zadanie, być może ważniejsze, bo to sztafeta 4x400 m ma tutaj walczyć o medale. Nie wiadomo, czy Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan wystartują w sobotnich eliminacjach, czy będą oszczędzane na finał. Oczywiście pod warunkiem, że ich koleżanki wywalczą awans do tego finału.