Zamknij

Fajdek nie pozostawił złudzeń. Pewna wygrana i nowy rekord Diamentowej Ligi

Maciej Walasek
06.08.2022 15:04

Paweł Fajdek zwyciężył w sobotnim konkursie rzutu młotem na mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie. Jednocześnie mistrz świata poprawił rekord tego cyklu. Drugie miejsce zajął Wojciech Nowicki. Wśród kobiet najlepsza była Amerykanka Brooke Andersen. Malwina Kopron zajęła trzecie miejsce.

Paweł Fajdek
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Paweł Fajdek w drugiej próbie uzyskał wynik 81,27 m, ustanawiając nowy rekord Diamentowej Ligi. Poprzednim rekordzistą był Nowicki (81,25 w czerwcu w Paryżu). Pięciokrotny mistrz świata jednocześnie odniósł ósme zwycięstwo w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Po raz pierwszy impreza jest zaliczana do prestiżowego cyklu Diamond League.

Podobnie jak w niedawnych MŚ w Eugene drugie miejsce zajął Nowicki, który w czwartej próbie osiągnął 79,19 m. Trzeci wynikiem 78,83 m był Francuz Quentin Bigot, a na czwartej pozycji uplasował się Norweg Eivind Henriksen - 78,48 m.

Paweł Fajdek najlepszy w Chorzowie, nowy rekord Diamentowej Ligi

Konkurs pań wygrała Andersen. Mistrzyni globu najlepszy wynik uzyskała w szóstej próbie - 75,76 m. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Janee Kassanavoid - 74,89.

Trzecia na Stadionie Śląskim była Malwina Kopron, która w pierwszym rzucie posłała młot na odległość 70,37 m. Brązowa medalistka olimpijska z Tokio w dalszej części konkursu nie poprawiła tego rezultatu.

Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Rumunka Bianca Florentina Ghelber, która uzyskała 69,65 m.

loader

RadioZET.pl/PAP