Zamknij

Ewa Swoboda zabrała głos ws. absencji w HME. Przekazała dobre wieści

11.03.2021 23:15
Ewa Swoboda zabrała głos ws. absencji w HME
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Ewa Swoboda, która tuż przed HME 2021 w Toruniu otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa i została wykluczona z obrony tytułu w biegu na 60 m, zabrała głos w sprawie swojej absencji. Jednocześnie przekazała dobre wieści na temat swojego stanu zdrowia.

Ewa Swoboda w Toruniu miała bronić tytułu halowej mistrzyni Europy wywalczony przed dwoma laty w Glasgow. Niestety na przeszkodzie stanął jej COVID-19. Sprinterka otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, powtórne badanie potwierdziło zakażenie, przez co została wycofana z zawodów. Pod jej nieobecność złoty medal pojechał do Szwajcarii - najszybsza na 60 m była Ajla Del Ponte.

23-latka nie odnosiła się do tych informacji, nie komentowała i nie zdradzała swojego stanu zdrowia. Głos zabrała dopiero w czwartek w mediach społecznościowych.

Ewa Swoboda komentuje zakażenie koronawirusem

"Zniknęłam na trochę, ale już wracam. Ciężko było mi się pogodzić z tym, co się wydarzyło w ostatnim czasie, trudno, takie życie i idziemy dalej przed siebie! Lato czeka!" - napisała na Instagramie. Dodała, że w środę zaczyna treningi. Przy okazji podziękowała rodzicom za wsparcie w tym okresie.

Latem, o którym wspomina Ewa Swoboda, odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio. To najważniejsza impreza w tym sezonie i to do niej będzie się teraz przygotowywać najlepsza polska sprinterka.

RadioZET.pl